Merhabalar, ben Serpil Koparan. 40 köpek, 60-65 kediden oluşan bir aileyiz. Bunların sadece 6 tanesini bilerek ve isteyerek sokaktan aldım. Kalanlar ya kapıya bırakıldı ya hasta, aç kendileri geldi. Her şeye rağmen onlarla olmaktan mutluyum.

Fakat şu an çok ciddi bir mekan problemi yaşıyoruz. Öncelikle yaşadığımız yer çok izbe ve sıkıntılı bir mekan ve yazın yıkılacak (yaza kadar eğer başımıza yıkılmazsa). Komple alt katı ve üstte bir odayı fareler işgal etti, hiçbir çözüm bulamıyorum.

Komşum kapıdaki köpeği vurduğu ve de sürekli tehdit ettiği için hepimizin hayatı tehlikede. Diğerlerini korumak için yasal herhangi bir şey yapamadım, iki tane zehirli et atması hiç zor değil maalesef.

Bahçede köpekler arasında kavga çıktığı için 6 köpek hazirandan beri rutubetli ve küçük bir alanda hapis, üstelik biri kanserli diğerinin nefes borusu plastik, diğeri 14 yaşında 70 kilo, o günden beri dışarı çıkmadılar. Bahçede artık yer olmadığı için yeni bir alan yaratamadım.

Kediler çamur ve pislikle boğuşuyor, bir kısmı içeride onlarda hasta olanlar. Son yağan kar nedeniyle kedilerin eternit olan çatısı çökmek üzere, ne yapacağımı bilmiyorum, çünkü onları koruma altına alacak başka bir yerim yok, açığa bırakamam her yer köpek dolu…
Kulübeler eskidi su almaya başladı. Paletler artık bastıkça kırılıyor, ekip yaşlanıyor 
(ben dahil) yavaş yavaş sağlık sorunları başladı, kedilerin sorunları zaten hiç bitmiyor….

Bana gelince mutfağı olmayan bir evde 3 yıllık işsizliğe rağmen Arnavut inadımla direniyorum ve direnmeye devam edeceğim, hiçbirini barınakta ölüme terk edemem.

Fakat destek olmadan taşınmamız mümkün değil ve bu kısır döngüde kaldığımız sürece ne ben çalışabiliyorum ne de çocuklara yeterli özeni gösterebiliyorum. Beni en çok üzen de aslında sokaktaki hayvanlar için daha çok şey yapıp, yeni projeler üretebilecekken, mekan sorunu nedeniyle kapana kısılmış olmak…

Biliyorum Türkiye çok zor günler geçiriyor ama bunda hayvanların da ağaçların da bir suçu yok.

Eğer olanağınız varsa ve bize bir seferliğine destek vererek yeni bir mekân daha doğrusu yeni bir barınak inşa etmemize yardım ederseniz, sadece şu an benimle olan çocuklara değil sokaktaki yardım bekleyen daha birçok canlıya da destek vermiş olacaksınız.

Sonsuz teşekkürlerimizle, pati pati sevgiler..

Serpil Koparan
05389507314