Gaia Dergi ekibinde yer almak, katkı sağlamak mı istiyorsun? Yoksa senin de söylemek istediğin bir şeyler mi var? Kapımızın herkese açık olduğunu söyleyelim! Başvurmak için ne duruyorsun?

Hemen aşağıdaki açık pozisyonları inceleyerek ilk adımını atabilirsin.

Sitemizi de incelediğiniz gibi Gaia Dergi; ekoloji, çevre, hayvan hakları, veganlık, kadın, LGBTİ, kültür & sanat gibi kategorilerde yazılar yayınlamaktadır. Şiddetsiz ve sürdürülebilir bir dünyayı desteklediği için türcülük karşıtı bir duruş sergilemeyi önemser. Bu sebeple yayımlarında hayvan sömürüsünü özendirecek kullanımları yapmamaya özen gösterir. Konular ele alınırken mümkün olduğu kadar kesin, bilimsel verilere dayandırılarak en az kişisel yorumla verilmeye çalışılır.

Halkla İlişkiler ve Reklam Sorumlusu

Bizlerle birlikte çalışacak, alanla ilgili az da olsa bilgi birikimine sahip kişiler başvuru yapabilir. Ankara içinde ikamet ediyor olması gerekir. Detaylar için lütfen iletişime geçin: iletisim@gaiadergi.com

Yerel Muhabir Ağı

“Yerel Muhabir Ağı”mıza katılmak istiyorsan bize mail at: iletisim@gaiadergi.com

Yazarlık

Gaia Dergi kategorileri çerçevesinde çalışma prensipleri bağlamında istedikleri konu hakkında yazı yazar. Bazen editörler tarafından gerekli durumlarda bir konu hakkında yazı yazması rica edilebilir.

Başvuru yaparken yollanacak belgeler:

•Word dosyası içinde hazırlanmış bir adet örnek yazı
•Özgeçmiş – Niyet yazısı

Yukarıdaki şartların eksiksiz yerine getirildiği e–postalar dikkate alınacaktır. Başvurunuzu iletisim@gaiadergi.com adresine iletebilirsiniz.

Gönüllü yazarlığa kabul edildiğiniz takdirde başvuru sırasında yolladığınız örnek yazınız yayına alınacak ve yazar profiliniz oluşturulacaktır. Bu yüzden yollayacağınız örnek yazının daha önce başka yerde yayınlanmamış olmasına dikkat ediniz. Anasayfa’dan üyelik oluşturarak profilinizi oluşturabilirsiniz. Lütfen profiliniz boş şekilde durmasın. Yazarlığa kabul edildiğiniz vakit profilinizi oluşturduğunuzu bildiriniz.

Gönüllü yazarların aylık en az 1 yazı teslim etmeleri gerekir. 

Yazınızı yollarken dikkat etmeniz gereken hususlar:

•Deneme, şiir, hikâye, blog, günce gibi yazıları değerlendirmeye almıyoruz.
•Yazınız özgün olmalıdır; kopyala yapıştır yazılar kabul edilmeyecektir.
•Kelime sınırlaması bulunmamakla birlikte çok kısa veya çok uzun yazılar tercih edilmemektedir.
•Çok fazla Türkçe imla ve yazım hatalarının bulunduğu yazılar kabul edilmez.
•Yazı içinde kullanacağınız fotoğraf ve görsellerin yüksek çözünürlükte olmasına dikkat ediniz. Fotoğraf ve görselleri word dosyası içinde değil, ayrı yollayınız. Kullandığınız fotoğraf veya görsellerin kaynaklarını belirtmeyi unutmayınız ve telif haklarına dikkat ediniz.
•Yazı belgenizi, kullanacağınız fotoğraf ve görselleri Winrar dosyası haline getirip, bu rar dosyasını mail atınız. Rar dosyasını Yazar Adı – Yazı Başlığı şeklinde isimlendiriniz.

Diğer sorularınız için iletisim@gaiadergi.com adresine e–posta atabilirsiniz.

İstenilen şartları dikkate aldığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Çevirmen

Haber koordinatörü tarafından paylaşılan kaynaklardan istediğini çevirmek için alır. Kimi zaman Haber Koordinatörü, kişilerin ilgi alanlarına göre mail ile kaynak yönlendirmesi yapar. 

Önceden bilgilendirme yapmaları dışında, aramıza katılmalarından itibaren geçen bir ay içinde hiçbir çalışma göstermeyen kişilerin dergi ile ilişkisi kesilir.

Çevirmenlik sistemi detaylarını öğrenmek için lütfen iletişime geçin: iletisim@gaiadergi.com

Yazı yazamıyorum ama yine de bu derginin bir parçası olmak ve katkı sağlamak veya staj yapmak istiyorum diyorsan bize mail at!

Kapat
*
*

Sosyal Medya

93,530BeğenenlerBeğen
418TakipçilerTakip Et
10,732TakipçilerTakip Et
19,612TakipçilerTakip Et
166AbonelerAbone
- Mobil uygulama -