Ana Sayfa Mağaza Abonelik Gaia Dergi 11 Sayılık Arşiv

Gaia Dergi 11 Sayılık Arşiv

130.00 

Yıllık arşiv satın aldığınızda haziran 2015’te çıkan ilk sayıdan Mayıs-Haziran 2016’da çıkan son sayıya kadar basılmış 11 sayı gönderilecektir. 

Doğanın ve yaşamın renklerini Gaia Dergi’nin gözünden takip edin.

Arşiv satın almak için kredi kartı ile ödeme veya banka hesabına havale seçeneğini kullanabilirsiniz. Ücrete kargo bedeli dâhildir.

Stok kodu: ABN001 Kategoriler: Etiketler: , , ,

Açıklama

Doğanın ve yaşamın renklerini Gaia Dergi’nin gözünden takip edin.

Yıllık arşiv satın aldığınızda haziran 2015’te çıkan ilk sayıdan Mayıs -Haziran 2016’da çıkan son sayıya kadar basılmış 11 sayı gönderilecektir. 

Arşiv satın almak için kredi kartı ile ödeme veya banka hesabına havale seçeneğini kullanabilirsiniz. Ücrete kargo bedeli dâhildir.

Peki neler var bu 11 sayıda?

Paragrafa tıkladığınızda ilgili sayıyı daha detaylı incelemek için bir başka sayfaya yönlendirilecekiniz.

Sürdürülebilir yaşam dergisi Gaia Dergi çıktı. Tabiattan gelen güzellikleri, evrenin inceliklerini, sürdürülebilir yaşamın temellerini ve alternatif yaşam yollarını ararken bulduğumuz ilk sayıda neler var neler!

Canlıların ve doğanın dostu Gaia Dergi’nin ikinci sayısı raflardaki yerini aldı. İkinci sayısı içeriğindeki yazılarla yine dikkatleri çekiyor. Kuzey’in insanlarının hikâyeleri alışagelmişin dışındadır. Odin’in, Olwe’ini, Eanan’ın çocuklarının; toprak tutan, deniz aşan efsaneleri, ilham olmuştur gezegene. Bu ayın dosya konusu: “Kuzgunlar Diyarı: İskandinav Mitolojileri

Canlıların ve doğanın dostu Gaia Dergi’nin üçüncü bu ay “Ormanın inançlarından kadim öğretiler: Doğaya geri kavuşabilecek miyiz?” başlığı altında “Nereye kadar böyle sürecek?” diye sorguluyor.

Her şeye rağmen umut dolmak ve savaşı aklımızdan uzaklaştırmak ve barışı ve kardeşliği benliğimizde hissetmek için “Erkek savaşları canlı hayat yok etmeden önce: Dünya global bir köy olsa, sınırlar kalksa, savaşların tarihin tozlu sayfalarına karış” başlıklı dosya konusunu içeren Gaia Dergi’nin 4’üncü sayısı raflardaki yerini aldı!

Bu ay rengarenk bir dergi ile selamlıyoruz sizleri. Artan sayfa sayısı ile genişleyen içeriğimizi, size önerdiğimiz dinleme listesi ile zenginleştirdik. QR kodu ile ulaşabileceğiniz dinleme listesi dosya konusunu okurken kulaklarınızın pasını silecek: “Sınırsız gökyüzünü şarkılarıyla renklendiren insanlar: Çingeneler

Gaia 6. sayısında, sizlerle genel bir analiz paylaşmaya çalıştı. Yılın büyük bir bölümünde karşımıza çıkan HES mücadelelerine değindik, HES nedir veya ne değildir? Yenilenebilir olmak ile sürdürülebilirliğin arasındaki farka değindik. Kadınlar 2015 yılında özetle neler yaşadı, hak odaklılık ile ilgili bir adım atıldı mı? Hayvanlarla neler yaşadık, acaba bu yıl hayvanlara yaşattıklarımızdan kendimi sorumlu hissettik mi dersiniz?

Gaia, 7. sayısında ALF ve ELF’i, özgürlük cephelerini ele alıyor.

Gaia Dergi 8’inci sayısının dosya konusunda sürdürülebilirliğin içinde mimarlığın önemini, ilkelerini ve yöntemlerini inceliyor.

Gaia Dergi’nin 9’uncu sayısını kadınlara özel yapalım istedik. İstedik ki Mart ayı boyunca şenlenelim, mora kızıla boyayalım dünyayı. Kadının adını tekrar kazıyalım hafızalara, neler yapabileceğini ve tarihteki hatrı sayılır başarılarını. Yaptık, ama az yaptık. Öyle canımız sıkıldı ki yine. Öyle öldük ki yine. Paramparça oldu kalbimiz, saçıldık dört yana.

Gaia Dergi’nin 10’uncu sayısında ağırlıklı olarak çocuklara değindik. Ne yazık ki yazdıklarımız arasında güzel sözcükler çok az. Çünkü bu coğrafyada çocuklar öyle güzel şeyler yaşamıyor. Çocuklar öldürülüyor, çocuklar istismar ediliyor, çocuklar çalıştırılıyor. 23 Nisanlarda eskiden nasıl da eğlenirdik dedik, şimdiki manzaraya baktık, öyle bir şey göremedik. Çok az eğlenen çocuk vardı, çok fazla ölüyorlardı, çok çalışıyorlardı ve çocuklar çok mutsuzlardı. Nisan sayımızı çocuklarla ilgili yaptık. Aslında hiç mücadele gerektirmemeli derken en büyük mücadele alanımız olan çocuklar… Bizi en çok yaralayan, en çok çaresiz bırakan.

Yaşamımızın her anında olan emek, Gaia Dergi‘nin 11’inci sayısına konu oldu. Mayıs- Haziran 2016 tarihli 11. sayıda emek ve sömürüyü etraflıca işlemeye çalıştık.