Ana Sayfa Mağaza Dijital Gaia Dergi Sayı: 2 | Temmuz 2015 (Dijital)
İndirim!

Gaia Dergi Sayı: 2 | Temmuz 2015 (Dijital)

3.99  3.49 

Stok kodu: DGT002 Kategoriler:

Açıklama

Sayfa Sayısı: 80

Canlıların ve doğanın dostu Gaia Dergi’nin ikinci sayısı raflardaki yerini aldı. İkinci sayısı içeriğindeki yazılarla yine dikkatleri çekiyor. Bakalım bu sayıda hangi yazarlar hangi konulara değinmiş! Kuzey’in insanlarının hikâyeleri alışagelmişin dışındadır. Odin’in, Olwe’ini, Eanan’ın çocuklarının; toprak tutan, deniz aşan efsaneleri, ilham olmuştur gezegene. Diyarları birbirlerine bağlayan kutsal Yggdrasil, saflığı ve canlılığıyla köklenir. Burak Avşar bu ay “Kuzgunlar Diyarı: İskandinav Mitolojileri” dosya konusunu ele aldı.

Beril Tezel, insanın gelişmiş bir tür olduğunu sorgularken Gamzegül Kızılcık, Türkiye’deki kadın matematiğini çocuk gelinler, şiddet ve cinayet üzerinden hesaplayarak acı bir şekilde bizlere sunuyor.

Bu ay gündemde çok yer alan Alakır Nehri Kardeşliği’nden Birkan Erkutlu, HES mücadelesini ve gerçek evimize dönüşü Gaia Dergi’ye anlattı.

Yeşim Özbirinci ise eko kent kavramını açıklarken Türkiye’deki eko kent proje örneklerinden bahsetti.

Ülke gündemini uzun süredir karıştıran Türkiye’nin nükleer tarihini Gamzegül Kızılcık kaleme alırken ileri sayfalarda Engin Düz, Âşık Veysel’in doğa sevgisinden bahsediyor.

Queer Teorisi’ni ve tüm tanımları açıklıyor Neriman Arslan. Elbette Yeşil Mutfak, Yeşil Kitaplık ve Kendin Yap sayfalarında yine sizler için çok güzel önerilerimiz var.