Ana Sayfa Mağaza Dijital Gaia Dergi Sayı: 7 | Ocak 2016 (Dijital)
İndirim!

Gaia Dergi Sayı: 7 | Ocak 2016 (Dijital)

3.99  3.49 

Stok kodu: DGT007 Kategoriler:

Açıklama

Sayfa Sayısı: 96

Gaia, 7. sayısında ALF ve ELF’i, özgürlük cephelerini ele alıyor. Kadir M. Ersoy’un kaleminden okuyacağınız bu dosyada özgürleşmek için neler yapmak gerektiğine dair küçük ipuçları bulacaksınız.

Yeryüzünün cinsiyetinin dişi olduğunu vurgulayan Burak Avşar, eskilerden bugünlere anaerkilliği incelerken Gamzegül Kızılcık, Fransa’da yaşayan direnişçileri ZADistleri sizlere tanıtıyor. Gelecekteki güzel dünyanın laboratuvarı ZADlara hoşgeldiniz!

Yeşim Özbirinci ekoköyleri anlattığı yazısında bir dahaki sayı için de merak uyandırıyor ve soruyor, Ekoköyler; sürdürülebilir, barışçıl ve adil topluluklar mı?

Eda Serttürk baz istasyonlarını ele aldığı yazısında doğru bilinen yanlışlardan bahsederken aslında nelere dikkat etmemiz gerektiğini de anlatıyor. Gök Taner, küçük bir öyküyle bitirdiği yazısında köleliğin tarihini inceliyor. Tarih demişken Hande Köse’nin kaleminden deliliğin tarihine dair fikir edinmeniz çok leziz olacak.

Ümit Ninova’nın mitolojik yazısı ile Ruken Zilan’ın bilim köşesi sizi diyardan diyara sürüklerken karıştırdığınız sayfalarda, alanında uzman fotoğrafçıların içinize işleyecek fotoğraflarını bulacaksınız.

Bu ayın röportajı ise ressam Mehmet Cevdet Kösemen ile yapıldı. Nasıl resim yaptığını, ilham aldığı konuları ve bir miktar da anılarını anlatan Kösemen’in tablolarına bayılacaksınız.

Her zamanki gibi yeşil kitap tavsiyelerimiz, mis tariflerimiz ve bir de kendin yap yazımız yine sizlerle buluşmayı bekliyor.

Gaia Dergi’nin 7. sayısını mağazamızdan hemen alabilirsiniz. İyi okumalar!