gaiadergi.com sitemizden kredi kartınız veya banka kartınızla yaptığınız alışverişleriniz son derece güvenli bir süreç olan SSL Güvenliği (Secure Socket Layer) ile gerçekleştirilmektedir.

Alışverişlerinizde güvenliği sağlama temeline dayanan bilginin bütünlüğü ve gizliliği için, internet üzerinde iki taraf arasında oluşan trafiğin şifrelenerek gizliliğinin ve bütünlüğünün korunmasını sağlayan SSL protokolü kullanılmaktadır.

SSL Protokolü bütün yaygın web sunucuları ve tarayıcıları tarafından desteklenen bir protokoldür. SSL, gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi, gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir.

ssl