Okuma süresi: 2 dakika

Bu yaz izleyin diye sizin için seçtiğimiz bir dizi, bir film ve bir program:

Queer Eye

5 eşcinsel adam her bölüm bir kişiyi ve evini baştan yaratıyor. Bir yandan kişinin ve evinin değişimini bir yandan da duygusal ve eğlenceli diyalogları izliyoruz. Azınlık olmakla beraber gelen sorunlar, dışlanma, kendini kabullenmede zorlanma, kilisenin baskısı, ırkçılık, homofobi gibi birçok konuya değiniliyor. Pratik yemek tarifleri, bakım ve moda önerileri, kişilerin özgüven ve ilişki problemlerine yardımcı olan tavsiyeler veriliyor. Programı yalnızca “baştan yaratma” olarak nitelemek adil olmaz. Çok daha fazlası sizi bekliyor.

İçinizi ısıtan, eğlenceli, duygusal ve seyretmesi zevkli bir şeyler arayışındaysanız, queer eye güzel bir seçenek. Netflix bu programı “Mendilleri hazırlayın. Yepyeni muhteşem beşli; moda ipuçlarıyla, duygu dolu baştan yaratmalarla ve tüm duyguları su yüzüne çıkaran samimi açıklamalarla geri dönüyor.” şeklinde tanıtıyor.

Easy

İlişkiler ve ilişkideki sorunları üzerine sürükleyici bir dizi. Her bölümde bir başka çift ve bir başka problemi görüyoruz. Çiftlerin cinsel yönelimleri, yaşları, kişilikleri, ve problemleri birbirinden bir hayli farklı. Hem absürd, hem gerçek, hem komik, hem dramatik çiftleri izlemek gerçekten eğlenceli. Etkileyici tartışmalar ve diyaloglar, düşündürücü sahneler var.

Netflix bu diziyi “Şikago’da yaşayan insanların günümüz aşk, cinsellik, teknoloji ve kültür labirentinde kayboluşları” olarak tanıtıyor. Hem dolu dolu hem eğlenceli bir dizi arayanlar için Easy iyi bir seçim olabilir.

Dude

Gençlik lise drama ve komedi filmlerini sevenler, küçük klişelerden, parti kültürü ve uyuşturuculardan rahatsız olmayanlar, arkadaşlık dinamiklerini ilginç bulanlar ve çerez niyetine kolay bir film izlemek isteyenler için Dude iyi bir seçim olabilir. Netflix bu filmi “Dört yakın arkadaş, lisenin son iki haftasında kayıplarla ve hayatlarındaki büyük değişimlerle yüzleşiyor ve bol bol ot içiyorlar.” açıklamasıyla tanıtıyor.

Dude; lise arkadaşlık ilişkilerindeki problemleri, birbirinden kopmak istememek ve bireyselleşme arasındaki ince çizgiyi, parti kültürünü, cinselliği, tacizi ve kayıpları akıcı ve komediyle harmanlanmış bir şekilde işlemiş. Bir yaz gecesi dondurmanızı yerken izleyebilirsiniz.

 

Queer Eye Görsel kaynakları: https://twitter.com/queereyecontext ,(diğer görseller ekran görüntüleri)