Okuma süresi: 2 dakika

Yeni Zelandalı Brian Cox’un arka bahçesine ağaçlarla inşa ettiği açık hava kilisesini gördüğünüzde bayılacaksınız. Yaşlı adamın kendisine ibadethanesini yaratmak için 4 yıl sabredip emek verdiğini duyduğunuzda ise belki de hayran kalacaksınız.

Günlerden bir gün Cox arka bahçesine bakmış ve demiş ki “Şurada da küçük bir kilise olsa”, bunu yaparken ilhamını, daha önceden Dünya’yı gezerken gördüğü diğer kiliselerden almış ve ortaya kendi sentezini çıkartmış.

Kilisesini yapmak için pek çok ağaç içerisinden özenle en güzel duracakları seçmiş. Ağaçlardan bazılarının gri gövdeleri taş duvar efekti katarken, bazıları da sık yapraklarıyla gölgelik alanları arttırıyor. Cox’un ayrıca Treelocations isminde bir bahçecilik şirketi de bulunmakta. Bu sebeple ağaç seçmek onun için pek de zor olmamış.

2011 yılında kiliseyi yapacağı alanı temizleyen Cox, bir yandan da okuduğu kitaplar ve edindiği kaynaklar yardımıyla kilise mimarisi hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı bulmuş. Bakalım Cox’un doğa ile el ele vererek yarattığı kendi arka bahçesini beğenecek misiniz?

Ağaç Kilise 1

Ağaç Kilise 2

Ağaç Kilise 3

Ağaç Kilise 4

Ağaç Kilise 5

Ağaç Kilise 6

Ağaç Kilise 7

Ağaç Kilise 8

Ağaç Kilise 9

Kaynak: Bored Panda