Bizlere mail ile ulaşmadan önce aklınıza takılan sorunun cevabı belki burada vardır. Eğer sorunuzun cevabını aşağıda bulamadıysanız bize mail atabilirsiniz.

Yazarlık & Telif

Gaia’da yayınlanan yazıların tüm hakları Gaia’nındır. Yazı içinde geçen ifadeler yazarı bağlar.

Gaia Dergi’de yazmak kariyerim açısından bana gibi fayda sağlar?

Gaia Dergi’de yazarak kendinizi muhabirlik ve yazarlık konusunda geliştirebilir, çeşitli konularda araştırma yapma ve farklı insanlarla tanışma fırsatına sahip olabilirsiniz. Hak odaklılık ilkesine bağlılıkla da yayıncılık konusuna bir katkınız olabilir.

Daha önce başka bir mecrada yayınlanmış yazılarımı Gaia Dergi’de de yayınlayabilir miyim?

Gaia Dergi özgünlüğe önem verir. Bundan dolayı daha önceden başka bir mecrada yayınlanmış yazıları, özel durumlar haricinde, kesinlikle yayınlamıyoruz.

Ekibinize katılmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Kariyer sayfasından ilgili alana başvuru yapabilirsiniz.

Ekipteki kişilere belirli bir ücret ödüyor musunuz?

Ne yazık ki şu an kimseye ödeme yapamıyoruz.

Basılı dergiye yazmak istiyorum ne yapmam gerekiyor?

Times New Roman karakteri ve 12 punto büyüklüğü ile 2 A4 uzunluğundaki yazılarınızı her ayın en geç 15’ine kadar teslim edebilirsiniz. Her gelen yazıyı ne yazık ki yayınlayamayacağımızı bildirmemiz gerekiyor. Gönderdiğiniz yazı ileri sayılarda yayınlanmak üzere de yazı havuzunda tutulabilir. Onaylanan yazılar üzerinden yazarla iletişime geçilip, bu detaylar görüşülecektir.

Basılı dergiye yer alan yazarlara da bir ödeme yapamıyoruz. İstediğiniz konuyu seçebilirsiniz. Basılı dergiye yazılacak yazıların araştırılmış, özenle hazırlanmış olması gerekiyor. Dipnot ve kaynakçalarınızı eklemeyi unutmayınız.

Yazınızla birlikte fotoğraflarınızı da göndermeyi unutmayınız. En az 2 bin piksel olmak zorundadır. Kendi çekiminiz dahi olsa fotoğraf kaynaklarını eklemeyi unutmayınız.

Gaia Dergi yazı havuzuna katkı yapmak istiyorsanız [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

İnternet sitesi veya basılı dergi için gönderdiğim yazıları başka mecralarda kullanabilir miyim? Telif ve kopyalama kurallarınız nelerdir?

Basılı Dergi yazılarının tamamını ne yazık ki başka bir yerde yayınlayamazsınız. İnternet sitesinde yayınlanan yazıları ise Gaia Dergi’yi kaynak göstererek ve Gaia Dergi üzerine link vererek kendi mecralarınızda kullanabilirsiniz.

Dergi Satış & Abonelik

İnternet sitemizde yer alan mağazadan günün her saati Gaia Dergi’yi sipariş edebilirsiniz. Kargolarımız her haftanın pazartesi günü yola çıkar ve uzaklığınıza göre 2-7 gün arasında size ulaşır. Mağazamızdan dergileri tek tek veya hepsini alabilir, indirimli fiyatımızla abone olarak da edinebilirsiniz. Kredi kartı ve ya hesaba havale kullanmıyorsanız satış noktalarımıza bakıp kendinize en yakın şubeyi tercih edebilirsiniz. Biz, bize destek olmak isteyen okurlarımıza, daha ziyade doğrudan sitemizden alışverişi öneriyoruz.

İnternet sitesinde zaten güzel ve güncel haberler paylaşıyorsunuz neden dergiyi satın alayım?

Basılı dergide, internet sitesinde yayınlanmamış yazılar hazırlanıyor. Daha araştırmaya dayalı, başka yerde yayınlanmayan ve özgün yazılar hazırlanıyor. Ayrıca Gaia’nın sürdürülebilir olması için bir dergi satın alarak bizleri destekleyebilirsiniz.

Online mağazanızdan alışveriş yapmak güvenli mi?

Evet, online mağazamızdan güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Ürünlerimiz SSL ile korunmaktadır.

Dergiyi online mağazadan nasıl satın alabilirim?

Online mağazamızdaki basılı dergi kısmına giderek satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Almak istediğiniz sayıyı sepete ekleyiniz ve alışverişinize devam ediniz.

Ek olarak Android uygulamamızdan e-dergileri satın alabilirsiniz.

Basılı derginize neden abone olmalıyım?

Birbirinden farklı dosya konuları etrafına serpiştirilmiş ekoloji, yaşam, kültür-sanat, doğa yazılarının yanında yeşil kitaplık ve sömürüye karşı yemek tariflerini arşivlemeniz için, ayrıca tüm sayıları kargo ile kapınıza kadar göndermemizin en ekonomik yolu olduğu için basılı dergi aboneliğini tavsiye ediyoruz. Sayıları tek tek satın almaktansa abonelik daha kârlı bir tercih olacaktır.

Basılı derginize nasıl abone olabilirim?

Online mağazamızdaki abonelik kısmına giderek abonelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Neden çok fazla kitabevinde yoksunuz?

Çeşitli perakende zincirleme kitabevleri dağıtım firmaları ile çalıştığı için bağımsız yayınları kabul etmiyor. Kimi de hem dağıtım firması hem de giriş ücreti istiyor. Dağıtım firmaları çok yüksek meblağlar istiyorlar. Şimdilik kendimiz kitabevlerine ulaşmaya çalışıyoruz.

Neden Türkiye’nin her şehrinde satışınız yapılmıyor?

Bir dağıtım firması ile değil kendi kendimize kitabevleri ile anlaştığımız için bazı şehirlerdeki kitabevleri ile birkaç dergi için anlaşmak bizi zarara sokuyor. Üzülerek bu durumdan dolayı her şehirde istesek de olamıyoruz. Bulunduğunuz yerdeki kitabevlerinde yoksa hesaba havale ederek satın alabilirsiniz.

Neden yurtdışı aboneliğiniz yok?

Yurtdışından abone olabilirsiniz ama kargo şirketlerinin yurtdışı tarifeleri çok yüksek olduğu için tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine dijital dergilerimizi edinebilirsiniz.

Kart bilgilerimi vermek istemiyorum veya herhangi bir banka kartı kullanmıyorum. Bulunduğum şehirdeki kitabevinde de satışınız yapılmıyor. Derginizi nasıl satın alabilirim?

Aşağıdaki banka hesabına ücret havalesi ile bu konuda yardımcı olabiliriz. Kargo dahil dergi fiyatı ücreti yatırıldıktan sonra bize adres, telefon numarası ve isim soyisim bilgilerini ulaştırdığınız takdirde size kargolayabiliriz. Kargo dahil dergi fiyatı 12 liradır.

Hesap Sahibi: Adem Aykanat
İş Bankası Kızılay Ankara Şubesi 4214-1668374
IBAN: TR10006400000142141668374

Diğer

Sizi severek takip ediyorum ama bir okur olarak size maddi veya manevi nasıl destek olabilirim?

Gaia Dergi sosyal medya hesaplarını takip edebilir, haberleri kendi sayfalarınızda paylaşabilirsiniz, imkânınız varsa dergiye abone olabilir ya da satın alabilirsiniz. Derginin beğendiğiniz sayısını sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Basılı derginin başkaları ile tanışmasına aracı olabilirsiniz. Sürdürülebilirliğimiz için bize bağış da yapabilirsiniz.

Güzel yorumlarınız bizim en büyük motive kaynağımızdır.

Doğayı savunurken neden basılı bir dergi çıkartıyorsunuz?

Fikirlerimizi daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için bir süre basılı dergi çıkarmaya karar verdik. Tüketim çağında bilgi de çok hızlı tüketiliyor. Basılı yayın bilginin biraz daha kalıcı olmasını sağlıyor. Tabii bu zarara ortak olmak istemeyenler için dijital dergimiz de var. Dijital dergi candır, kesinlikle tavsiye ediyoruz. 12 sayının ardından tamamen dijital yayına da döneceğiz.

Basılı dergide ve internet sitesinde yayınlanan yazılar aynı mı?

Hayır. Basılı dergi için özel yazılar her ay hazırlanıyor. Bu yazıları, dergi dışında başka hiçbir yerde yayınlanmıyor.

Bizi takip ettiğiniz ve desteklediğiniz için teşekkür ederiz.

- Android uygulamamız -