Gaia Dergi 13 Nisan 2015 tarihinde kurulmuş ırkçılığa, cinsiyet ayrımcılığına, türcülüğe ve betonlaşmaya karşı, doğadan ve doğaldan yana yaşamı savunan alternatif bir platformdur. Dergi, varlığını okurların desteği, basılı ve dijital dergi satışı ile reklam gelirleri olarak bölünebilecek üç koldan sağlar. Gaia Dergi’de reklamınız olsun isterseniz ilk yapmanız gereken verilerimizi inceleyip bizimle iletişime geçmek!

Nisan 2015’te başladığımız yayınımızda Haziran 2017 sonu verilerine göre;

  • 7 milyondan fazla tekil kullanıcı 10 milyondan fazla oturum açtı ve yaklaşık 15 milyon defa sayfalarımızı görüntüledi.
  • Android cihazlar için oluşturduğumuz uygulamamızdan yapılan girişlerde 20 bin tekil uygulama kullanıcısı tarafından 500 bin sayfamız görüntülendi.
  • Kullanıcılarımızın yaklaşık yüzde 40’ı erkek iken yüzde 60’a yakın kısmı ise kadınlardan oluşmaktadır. Ancak bu sayıların kesinliği tartışılır. Google Analytics istatistiksel bağlamda eşcinsel bireylerin veya cinsiyetini belirtmek istemeyenlerin verisini tutmadığı için mevcut verilerimiz yalnızca kadın ve erkek cinsiyet ibarelerini içermektedir.
  • Kullanıcılarımızın büyük kısmını yani yüzde 40’lık dilimini 25-34 yaş, yüzde 27’sini 18-24, yüzde 16’sını 35-44, yüzde 8’ini 45-54, yüzde 6’sını 55-64 ve yüzde 2’sini 65 yaş üzeri insanlar oluşturdu. Bu veri ile Gaia Dergi’nin her yaş grubu tarafından okunduğu sonucunu çıkarabiliriz.

Reklam alanları

Gaia Dergi’de reklamlarınızın yer almasını istediğinize karar verdiniz. Peki nerede durmalı bu reklamlar?

Websitemizde sizler için çeşitli seçenekler oluşturduk.

ADVERTORIAL (SPONSORLU) PAKETİ

Advertorial nedir?

Reklam ile bilginin bir arada sunulmasıdır. Advertorial kelime yapısı “advertising” ve “editorial” kelimelerinin birleşiminden türemiştir. Advertorial reklamı, yalnızca tanıtım değil, aynı zamanda haber niteliği de taşır. Herhangi bir ürün ya da hizmet için advertorial reklam çalışması yapılırken, bunun bilgiyle birlikte hedef kitleye ulaştırılması amaçlanır. İnternet çağında olduğumuz için kurgusal reklamlardan ziyade advertorial reklam alternatifleri hem reklam verenleri hem de hedef kitleyi çok daha fazla etkilemektedir. Bu sebeble advertorial reklamın geri dönüş oranı oldukça yüksektir.

Gaia Dergi’de advertorial’ın avantajı nedir?

SEO etkisi: Oluşturulan sayfaya gerekli arama motoru optimizasyonu (SEO) yapılır. Gaia Dergi’nin domain (alan adı) yaşı ve hit oranları göz önüne alındığında yayına giren tanıtım sayfaları Google, Bing, Yandex gibi arama sitelerinde üst sıralarda görüntülenmektedir.

Pagerank etkisi: Advertorial sayfasında yer alacak reklamverenin web sitesi linki, gaiadergi.com’dan backlink çekerek reklamverenin web sitesinin “pagerank”inin (Google sayfa değeri) yükselmesine yardımcı olur. Google arama sonuçlarında üst sıraya yükselmesine yardımcı olur.

Paylaşılabilirlik: Gaia Dergi’de advertorial yazısı, aynı haber/yazı sayfaları gibi oluşturulur. Kendine ait bir link (bağlantı) adresi bulunduğu için reklamveren tarafından kolayca paylaşılabilir.

Sektörel: Advertorial yazısı, Gaia Dergi’nin Sektör ve Advertorial kategorileriyle bağlantılandırılır. Böylece Sektör ve Advertorial sayfalarında da görünür halde olur.

Sosyal medya paylaşımı: Yayına giren advertorial tanıtım yazısı, Gaia Dergi’nin 100.000+ takipçisi bulunan, haftalık erişimi ortalama 2 milyon olan Facebook sayfasında, 21 bin takipçili Twitter sayfasında, 11 bin takipçili Instagram sayfasında ve Google Plus sayfasında paylaşılır. Sosyal medyada paylaşılan içerikler kısa zamanda pek çok kullanıcıya erişir. Google Plus ise içeriğin Google’da daha görünür olmasına fayda sağlar.

Gaia Dergi’de reklamınız olsun isterseniz:

Mail atabilirsiniz: [email protected]
Arayabilirsiniz: +905358861424