2015 yılında, 5 Haziran’da Diyarbakır’da, 20 Temmuz’da Suruç’ta ve 10 Ekim’de Ankara’da IŞİD saldırıları yüzünden yüzlerce canımızı yitirdik, aramızdan binlerce kişi sakatlandı, hiçbirimiz bir daha eskisi gibi olmadık.

Aradan dört yıl geçti!

Bu yıl da 10 Ekim günü saat tam 10.04’de, yani ilk bombanın patlamasının tam dördüncü yılında yine Ankara Garı önünde olacağız; “unutmadık, unutmayacağız…
Adalet arayışımız gerçek sorumlular bulunana kadar devam edecek, bu davanın peşini asla bırakmayacağız!” demek için…  

Bu çerçevede 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği 9 Ekim 2019 tarihinde Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde kitap tanıtımı, fotoğraf gösterimi, müzik dinletisi ve belgesel film gösterimini içeren bir anma düzenleyecek.

Anma programı; Emine Kart’ın hazırladığı ve 10 Ekim Ankara Katliamı’nda yaşamını yitiren ailelerin ve yaralılarların yitirdikleri canlara ve hayata mektuplarından oluşan “ardakalan” kitabının tanıtımı ile başlayacak. Kitap tanıtımına Emine Kart’ın anmalarda ve mahkemelerde çektiği fotoğraflardan oluşan sergisi eşlik edecek. Program Tersname ve Liberte’nin yer aldığı müzik dinletisi ile devam edecek ve 5 Haziran Diyarbakır/Amed, 20 Temmuz Suruç ve 10 Ekim Ankara Katliamlarını konu alan ve yönetmenliğini Gül Büyükbeşe’nin, yapımcılığını Sibel Tekin’in yaptığı “ölüm ne yana düşer usta”adlı belgeselin gösterimi ile sonlanacak.

Tüm kamuoyu davetlidir…

Program:

9 Ekim 2019
16:00 Kitap Tanıtımı ve Fotoğraf Sergisi – “ardakalan”
18:00 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği 4. Yıl Anma Konuşmaları
18:30 Müzik Dinletisi – Tersname & Liberte
19:30 Belgesel Film Gösterimi – “ölüm ne yana düşer usta”

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi, Kavaklıdere Mahallesi, John F. Kennedy Caddesi No: 4 Çankaya, Ankara
Tarih: 9 Ekim 2019
Saat: 16:00-21:00