Ana SayfaYaşam109'una kadar yaşamış kadından uzun yaşamın sırrı: "Yulaf yiyin, erkeklerden uzak durun"

109’una kadar yaşamış kadından uzun yaşamın sırrı: “Yulaf yiyin, erkeklerden uzak durun”

-

İskoçya’da 109 yaşına kadar yaşamış Jessie Gallan, ocak ayında uzun yaşamının sırrını açıklamıştı: “Yulaf lapası yiyin ve erkeklerden uzak durun.” 

Hayatı boyunca hiç evlenmemiş Gallan’ın Daily Mail’in yapmış olduğu röportajda, küçük iki odalı bir çiftlik evinde doğduğunu, beş kız ve bir erkek kardeşi ile saman döşeklerde dip dibe uyuduğunu söylemişti.

Centenarian Jessie Gallan 2 Uzun yaşamın sırrının erkeklerden uzak durma ile bağlantılı olduğunu söyleyen Gallan, erkeler için “Getiriden çok götürdükleri” ifadesini kullanmış. Gallan, yaşarken mutlaka egzersiz yapıyormuş ve her sabah sıcak bir kase yulaf lapası yiyormuş.

Geçtiğimiz yıl 108 yaşına girdiğinde uzun yaşamının nedenini erkeklerden uzak durmaya değil bu sırrın yulaf lapasına bağlı olduğunu belirterek açıklamasını değiştirmişti.

Yine geçen yıl Amerika’da yapılan araştırmalarda ise aile ve arkadaşlarla geçirilen hayatın ve sporun insan hayatını uzattığı belirtiliyor.

Centenarian Jessie Gallan 4

 

Editör Notu: Gallan, Mart 2015’te huzur evinde vefat etmiştir.

Kaynak: The Huffington Post

SON YAZILAR

Enkaz bizi ezdi, üzdü, liyakatsızları yok edecek: Peki yeni düzende her canlı yaşam hakkına sahip olacak mı?

Yaşıyor olmak yüreğimizde koca bir kayaya dönüştürülmüş olsa da hayat, istemesek de bizi akışında sürükleyip götürüyor. Hem de daha yaralar sarılmadan, acılar dinmeden. Uzaktan izleyenler...

Dar Banyolar İçin Kullanışlı Lavabo Alternatifleri

Bazı lavabolar dar banyolar için daha uygundur. Bu alternatifler, daha küçük banyoların işlevselliğini artırmak ve daha fazla depolama alanı sağlamak için öne çıkar. Geleneksel lavabolar...

8 Mart Ama Hangi 8 Mart

"Ah, kimselerin vakti yok / Durup ince şeyleri anlamaya..." demiş Gülten Akın bir şiirinde oysa çok şey de yok elimizde; gözlerdeki gülümseme, birlikte söylenen şarkılar,...

Mezbahalar ve gaz odaları: Türcülüğün ve sağlamcılığın kesişimi

Egemenin öldürmekte hiçbir sakınca görmediği, bedeni rahatlıkla parçalara ayrılabilen, yaşam hakkı elinden alınanların tarihi kapkara ve hala bu şekilde kanla, sömürülmeyle, dışlanmayla, yok sayılıp aşağılanmayla...
Nurhan Yaşat
Nurhan Yaşat
Nurhan Yaşat. 84 Almanya doğumluyum. Çin Dili Edebiyatı mezunu olduktan uzun sonra uzun yıllar yabancı şirketlerde satınalma görevinde çalıştım. İnsanların ‘’İNSAN’’ olmanın ne demek olduğunu anlamadıklarını savunurum.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol