Okuma süresi: < 1 dakika

Muzip Masal Cini ve İstanbulimpro ortaklığında organize edilen 2. Uluslararası İstanbul Hikaye Anlatıcılığı Festivali 20 Mart-23 Mart tarihlerinde İstanbulimpro SAHNE’de gerçekleştirilecek.

Daha önce 2014 yılında yine İstanbulimpro ile düzenlenen festival, sahnenin yoğun temposu ve ülkenin genel durumundan kaynaklanan yabancı misafirlerin Türkiye’de misafir edilememesi sebebiyle uzun bir ara vermek zorunda kalmıştı.

Festivalde Türkiye’den ve yurt dışından hikaye anlatıcıları hikayeler anlatacak, atölyeler düzenlenecek, farklı disiplinlerden insanların hikaye anlatımını nasıl ele aldığını göreceğimiz paneller düzenlenecek.

Festivalin düzenleyicilerinden olan Ersin Şen(Muzip Masal Cini), festivalin amacını şöyle açıklıyor: “En eski ifade biçimi olan hikaye anlatıcılığının günümüzde nasıl işlediği, nasıl bir süreç yaşadığının analizi niteliğinde bir programa ev sahipliği yapıyoruz. Bu aslında 21. yüzyılın yeniden yorumlanması da olabilir.” 

Hikaye dinlemeyi seven, hikayeler ile bir şekilde ilişkisi olan, hikayelerin kaynağını ve unsurlarının anlamlarını merak eden herkese açık bir festival misafirlerini bekliyor.