Ana SayfaDuyurular & Etkinlikler2021-2022 İstanbul Rotary Sanat Fonu Duyurusu

2021-2022 İstanbul Rotary Sanat Fonu Duyurusu

-

İstanbul Rotary Kulübü, yerel sanat ortamına destek olmak adına 2011 yılından bu yana sürdürdüğü ödüllü yarışma programını geçtiğimiz yıl güncelleyerek İstanbul Rotary Sanat Fonu’nu oluşturmuştu.

Bu fon kapsamında 8 sanatçı (Tayfun Serttaş, Mehmet Ali Boran, Eda Sütunç, Esra Oskay, irem Tok, Ömer Paker, Zeynep Merve Çiçek, Kıvılcım Güngörün) yeni eser üretimine başladılar. Yapıtı tamamlanan sanatçılardan Mehmet Ali Boran’ın ‘Anadolu Parsının Tedirgin Arayışları’ videosu ‘Olay Mahalli’ sergisi kapsamında ADAS‘ta (Architecture Design Art Space) gösterildi. Sanat Fonu desteği ile üretilen diğer işleri de bahar aylarından itibaren izlemeye başlayacağız.

2021-2022 dönemine ait fona başvuru sürecine dair bilgi sosyal medya hesaplarımız yoluyla yayına girdi. Seçici kuruluna dahil olmaktan mutluluk duyduğum programla ilgili, sizlere yeniden ulaşarak bilgi vermek istedim. 

Fon, mevcut yapıtlar üzerinden yapılacak bir değerlendirme yerine, sanatçıların henüz proje aşamasındaki çalışmalarının gerçekleşmesine destek vererek, yerel sanat üretimi konusunda yeni imkanlar sunacak. Önemli bir fon bütçesi ayrılmasının yanı sıra seçici kurulda yer alan sanat dünyamızın deneyimli isimleri, ihtiyaç duymaları halinde, genç sanatçılarımıza rehberlik edecekler. Yapıtların üretim sürecinde ise, herhangi bir disiplin ve malzeme  kısıtlaması olmayacak.

Bu dönem Seçici Kurulumuz; Aydın Harezi, Ayda Elgiz Güreli, Ayşe Umur, Başak Şenova, Fatoş İrwen, Hera Büyüktaşçıyan, Işın Önol, İpek Duben, Murad Andaç, Nural Denker ve Özalp Birol’dan oluşuyor.

Fondan destek almak isteyen sanatçılar 20 Nisan 2022  tarihine kadar başvuru yapabilecekler. Katılmak isteyeceğini düşündüğünüz sanatçılarımıza iletebilmeniz için ve sosyal medya hesaplarınıza ekleyebilmeniz için ekte iletiyorum.  

Daha fazla bilgi edinmek isterseniz https://www.istrotarysanat.com/basvuru.html link’ini takip edebilirsiniz. 

Teşekkürlerim ve sevgilerimle,

 Ayşe Umur

SON YAZILAR

Fidan Gözaçan ile yeni kitabı “Her Kaçık Yalan Söyler” üzerine söyleşi ve imza gününe davetlisiniz!

Yazar, gazeteci ve çevirmen Fidan Gözaçan yeni kitabı Her Kaçık Yalan Söyler için Ankaralı okurlarıyla buluşacak. 22 Ekim Pazar günü Ankara'da saat 14.00'te Kızılırmak Caddesi...

KAOS GL ve 17 Mayıs’tan anayasa açıklaması: Haklarımızı savunacağız

Depremle rafa kaldırılan Anayasa değişikliği, 2 Ekim 2023’te Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın yaptığı TBMM konuşmasıyla resmi olarak gene gündemimize girdi. Yapılmak istenenin hak ve özgürlükleri...

Halkevleri 17. Yaz Çocuk Buluşmaları Çocuk Şenliği ile sona eriyor

Halkevleri'nin 17. Yaz Çocuk Buluşmaları, 30 Temmuz Pazar, 14.00- 17.00 arasında düzenlenecek çocuk şenliği ile sona erecek. Halkevleri'nin 17 yıldır kesintisiz şekilde sürdürdüğü çocuk çalışmaları ve...

Evvel Temmuz KSF gönüllüleri: Bu festival halkın festivalidir!

Evvel Temmuz Kültür Sanat Festivali 23 Temmuz'da Serinyol ayağınının da tamamlanmasıyla sona erdi. Halkın festivali Evvel Temmuz için gönüllülerinin hazırladığı basın bültenini ilginize sunuyoruz. 7 Temmuz’da...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol