Okuma süresi: < 1 dakika

21. Türkiye Korolar Şenliği, her yıl olduğu gibi yine 1-5 Haziran tarihleri arasında Ankara’da MEB Şura Salonu’nda gerçekleştiriliyor. Sevda-Cenap And Vakfı’nın da destekçisi olduğu bu şenliğe vakıf bünyesinden üç koro katılacak.

Sevda-Cenap And Vakfı, Ankaralı sanatseverlerin ilgisini çekecek Haziran ayı programıyla bizimle.

Bu şenlikte vakfı temsilen, 17. yılını Mayıs ayında görkemli bir konserle kutlayan şef Cihan Can’ın yönetimindeki SCA Müzik Vakfı Kadınlar Korosu, son olarak Mayıs ayında 4. Sansev Uluslararası İstanbul Çoksesli Müzik Festivali’ne katılan şef, Fatma Bildiren ve JM Ankara Çocuk Korosu ile Türkiye Korolar Şenliği’ne 20 yıl aralıksız katılımı nedeniyle ödüllendirilmiş olan şef Pınar Alpay Yüksel yönetimindeki Akyurt Çocuk Korosu sahne alacak.

Çankara Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi Yaşar Kemal Konferans Salonu’nda ise 6 ve 10 Haziran tarihlerinde iki resital gerçekleştirilecek.

11 Haziran’da ise Özel SCA Müzik Kursu öğrencilerinin, öğretmen ve korolarının her yıl hazırladığı “Yılsonu Konseri” MEB Şura Salonu’da yapılacak.

Ayrıca Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü töreni, 22 Haziran 2016 Çarşamba günü, saat 18.30’da Çankaya Belediyesi, Çağdaş Sanatlar Merkezi Yaşar Kemal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.