Okuma süresi: < 1 dakika

Art Space Project, 25. sanat alanıyla Eskişehir’deki güzel insanların dünyaya çizmek istedikleri barış dolu resimleri toplamaya ve önceki şehirlerde çizilmiş resimleri sergilemeye geliyor!

 Din, dil, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim… ayrımı yapmayan, doğayı ve sanatı seven Eskişehirliler, değer hiyerarşisinin olmadığı; “ulaşılabilir” ve özgür bir sanat ortamı için 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde saat 13:00‘de Porsuk çayı’nda buluşalım!  

Art Space Project Nedir? 
Art Space Project, yolda başlamış ve hep yolda devam edecek olan bir Performans Sanatıdır. Şehirden şehire gezerek, yoldan geçen herkesi resim çizmeye, dans etmeye, şarkı söylemeye, müzik yapmaya davet ederek dünyayı bir kaç saniyeliğine daha güzel bir yer yapmayı hedefler. Gittiği her şehirde, önceki şehirlerde çizilmiş olan resimleri sergiler ve yeni resimler edinir, bu yönüyle devamlı olarak büyüyen interaktif bir sergidir.

Ayak bastığı her alanı geçici otonom bölge ilan ederek potansiyellerin sınırsızlığını özgür bırakır. Hiçbir şeye karşı değildir, hiçbir şey ile savaşmaz. Barışı çizmeyi ve barışı bestelemeyi önerir. Bir davası ve amacı olmadığı gibi, bir sonu ve sonucu da yoktur. Kendi kendisinin sonucudur.

İnsanların günlük yaşamlarına Sanat taşımaya gayret eden ve “Ulaşılabilir Sanat”ın destekçisi olan Art Space Project sergisini artık online olarak da takip edebilirsiniz!
Online Sergi:    www.artspaceproject.blog

 Dünyaya “çizecek” şeyleriniz var ise, Art Space Project’in gideceği rotaları buradan takip edebilirsiniz; 
Facebook:
https://www.facebook.com/artspaceproject/
İnstagram:

https://www.instagram.com/artspaceproject/