Ana SayfaDuyurular & Etkinlikler25. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Sergisi için açık çağrı

25. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Sergisi için açık çağrı

-

25. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında gerçekleştirilecek olan sergi için sanatçılara açık çağrı yapılıyor.

Onur Haftası kapsamında bir sergi gerçekleşiyor olmasının sebebi sanatçı LGBTİ+’ların ve kuir sanatın İstanbul sanat çevresindeki görünürlüğünü ve sahip olunan kısıtlı alanı arttırmaktır. Sergi ilk defa 2008 yılında “Makul” temasıyla düzenlendi. 2009 yılında Hafriyat’ta ’Stonewall Olayları’nın 40. yılı anısına “İsyan ve Onur”, 2010 yılında Sanatorium’da “Aile”, 2012 yılında Cezayir Sergi Salonu’nda sistemin LGBTİ+’lar üzerine yüklediği beden politikaları kapsamında “Baskı, Haz ve Beden”, 2014 (Hayaka Artı ve Maumau) ve 2015 (Maumau ve BLOK Art Space) yıllarında ise LGBTİ+ hareketinin gelişiminin ve olduğu yerin bir değerlendirmesi olarak “nerdeen nereye” temasıyla yapıldı. Geçtiğimiz yıl ise sergi yine “nerdeen nereye” adıyla, temasız olarak Boysan’ın Evi’nde düzenlendi.

Bu seneki Coğrafya temalı sergi ise Galeri BU’da yer alacak. Sergiye katılmak isteyen sanatçılar için yayımlanmış olan açık çağrı metni şöyledir:

“25. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında düzenlenecek Onur Haftası Sergisi, politik olan bireysel, bireysel olan politik olduğu için, sınırlanması güç bir kavram olduğu için, hem bedenden hem topraktan yola çıkan “Coğrafya” temasıyla her sanat alanındaki işlerinizi bekliyor!

bir coğrafya, yumuşak g’nin şapkasında
itişiyormuş kakışıyormuş insanlar
kim düşecekmiş aşağı?
g’nin üstüne?
gelin…
gelsinlermiş buraya…
engebeleri vücudun buluşurmuş
engebeleriyle hareketlerin
ve engebeleriyle sokakların.

17 Haziran – 8 Temmuz arasında GALERİ BU’da yer alacak sergimizin bir parçası olmak isteyen sanatçılar her türlü sorularını ve 31 Mayıs tarihine kadar başvurularını [email protected]’a gönderebilirler.

Bu sene 25’incisi düzenlenecek olan İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası 19 – 25 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek ve hafta boyunca paneller, konuşmalar, atölyeler, etkinlikler, 13. Hormonlu Domates Ödül Töreni ve sergi düzenlenecek.

Sergide bir yeri olsun isteyen sanatçılar 31 Mayıs 2017 tarihine kadar [email protected] e-mail adresine eserlerini gönderebilirler.”

SON YAZILAR

Fidan Gözaçan ile yeni kitabı “Her Kaçık Yalan Söyler” üzerine söyleşi ve imza gününe davetlisiniz!

Yazar, gazeteci ve çevirmen Fidan Gözaçan yeni kitabı Her Kaçık Yalan Söyler için Ankaralı okurlarıyla buluşacak. 22 Ekim Pazar günü Ankara'da saat 14.00'te Kızılırmak Caddesi...

KAOS GL ve 17 Mayıs’tan anayasa açıklaması: Haklarımızı savunacağız

Depremle rafa kaldırılan Anayasa değişikliği, 2 Ekim 2023’te Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın yaptığı TBMM konuşmasıyla resmi olarak gene gündemimize girdi. Yapılmak istenenin hak ve özgürlükleri...

Halkevleri 17. Yaz Çocuk Buluşmaları Çocuk Şenliği ile sona eriyor

Halkevleri'nin 17. Yaz Çocuk Buluşmaları, 30 Temmuz Pazar, 14.00- 17.00 arasında düzenlenecek çocuk şenliği ile sona erecek. Halkevleri'nin 17 yıldır kesintisiz şekilde sürdürdüğü çocuk çalışmaları ve...

Evvel Temmuz KSF gönüllüleri: Bu festival halkın festivalidir!

Evvel Temmuz Kültür Sanat Festivali 23 Temmuz'da Serinyol ayağınının da tamamlanmasıyla sona erdi. Halkın festivali Evvel Temmuz için gönüllülerinin hazırladığı basın bültenini ilginize sunuyoruz. 7 Temmuz’da...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol