Okuma süresi: 2 dakika

İngiltere’nin Cornwall bölgesinden 25 yaşındaki Nicola Congdon, kurtardığı tavuklara soğuktan korunmaları için kolsuz yelekler örüyor. 

Yaklaşık 60 tavuğa bakan Congdon’un 30 tavuk dostu, daha önceden kafesler içerisinde esaret altında bir hayat geçirmişti. Yumurta ve tavuk endüstrisinde kullanılan tavuklar Congdon’ın şefkat dolu ellerinde yepyeni bir hayat yaşıyorlar. 

Önümüzdeki kış mevsimi için tavuklara annesiyle birlikte küçük, renkli kolsuz yelekler ören Congdon, Mashable’a yaptığı açıklamada, “İnsanları, tavukların kötü şartlar altındaki yaşamlarına dikkat çekebilmek oldukça önemli, çünkü bir tavuk, endüstriden koparıldığında tüyleri oldukça zarar görmüş durumda oluyor. Aynı zamanda onlar için ördüğümüz yelekler, tavuklara da eğlenceli anlar katıyor. Bir taraftan onları sıcak tutarken diğer taraftan da birbirlerini kolayca tanımalarını sağlıyor” diyor.

Ayrıca Congdon, bu yelekleri satıyor. Sattığı yeleklerden gelen gelen para ise Güney Afrika’daki AIDS ile savaşan bir yardım vakfına gidiyor.

25 yaşındaki Nicola, endüstriden kurtardığı tavuklara rengârenk yelekler örüyor

25 yaşındaki Nicola, endüstriden kurtardığı tavuklara rengârenk yelekler örüyor25 yaşındaki Nicola, endüstriden kurtardığı tavuklara rengârenk yelekler örüyor25 yaşındaki Nicola, endüstriden kurtardığı tavuklara rengârenk yelekler örüyor25 yaşındaki Nicola, endüstriden kurtardığı tavuklara rengârenk yelekler örüyor
Kaynak:
Lost At E Minor 

Hazırlayan :Burak Avşar