Ana SayfaKültür & Sanat28. AUFF Ulusal Uzun Proje Geliştirme Ödülleri belli oldu!

28. AUFF Ulusal Uzun Proje Geliştirme Ödülleri belli oldu!

-

28. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen Ulusal Uzun Proje Geliştirme Desteği Yarışması’nda 30’ar bin liralık ödüle değer görülen projeler açıklandı. 115 proje arasından ön elemeyi geçen 11 proje, Marsel Kalvo, Nadir Öperli ve Deniz Akçay Katıksız’dan oluşan seçiciler kurulu tarafından değerlendirildi.

Ulusal Uzun Proje Geliştirme Desteği sahipleri, Büyülü Fener Cam Kafe’de gerçekleştirilen kokteyl ile açıklandı. Kokteylde konuşan Kitle İletişimi Araştırma Vakfı Başkanı İrfan Demikol, Ankara Uluslararası Film Festivali’nin kuruluşundan itibaren genç sinemacılara destek olmayı sürdürdüklerini ifade etti. Demirkol, destekleri ilerleyen yıllarda daha da arttırmayı planladıklarını söyledi.

Bu yıl Proje Geliştirme Desteği Ödülü’nü kazanan projelerden ilkini jüri üyesi Nadir Öperli, Ferit Karol’un ”Kumbara” projesi olarak açıkladı. Jüri üyesi Deniz Akçay Katıksız ise kazanan diğer projeyi Tufan Taştan’ın ”Sen, Ben, Lenin” olarak duyurdu.

28. Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Proje Geliştirme Desteği Ödülleri Jüri Gerekçeleri

”Sınanmamış erdem, erdem değildir” fikrini merkeze alarak, kimseye zararı olmayan, dürüst bir karakterin, karşılaştığı zorluklar sonucunda yaşadığı beklenmedik dönüşümü açık yüreklilikle ele alan, yönetmenliğini Ferit Karol’un, yapımcılığını Gönül Arslan’ın üstlendiği KUMBARA projesine verilmesine karar verilmiştir.

Yaşanmış bir hikayeden yola çıkan, bir heykelin yolculuğu üzerinden küçük bir sahil kasabasındaki insan ilişkilerinde yaşanan değişimi, kara mizah türünde, sürükleyici bir şekilde ele alan, yönetmenliğini Tufan Taştan’ın üstlendiği SEN, BEN, LENIN’e verilmesine karar verilmiştir.

SON YAZILAR

Shakespeare, Kafka, Orwell, Dostoyevski ve günümüz

Okuyanın okuduğundan, yazanların okunmadığından hemen herkesin kitapların pahallılığından yakındığı günümüz sularında edebiyat sandalında bir gezintiye ne dersiniz?

Your Stage + Art: Müziğin evrenselliğini kutlayan bir sahne

Bugün paylaşımcılığın ve özgürleşmenin buluştuğu ortak noktadan, müzikten konuşacağız. Your Stage + Art, müziğin insanları bir araya getirme gücüne inanan, müzisyenlere eşit ve özgür şartlar altında müzikseverlerle buluşma imkânı sunmaya çalışan bir oluşum. Sanatla ilgilenen herkesin yeteneklerini...

Edebiyat tekeli ve kırık kalemler

Ülkemizde okuma alışkanlığının çok fazla olmadığını biliyoruz. Bunun için çevremize bakmamız bile yeterli ama gelin sayılara da bir göz atalım. TÜİK’in 2023 yılında yaptığı araştırmaya göre...

İşçi Filmleri Festivali başlıyor

18. İşçi Filmleri Festivali, 14-19 Ekim tarihleri arasında Ankara’da sinemaseverlerle buluşacak. 14 Ekim günü saat 18.30’da Kavaklıdere Sineması’nda oyuncu Gözde Duru’nun sunuculuğunu yapacağı açılışta Sputnik’te...
Deniz Ali Tatar
Deniz Ali Tatarhttps://www.youtube.com/channel/UClHTrBzgdhbCKCM5L0zI4jQ
Lise yıllarında başlayan sinema tutkum, üniversitede Radyo, Televizyon ve Sinema okumamla devam etti. Okul döneminde de kısa film, belgesel ve klip çalışmaları gerçekleştirdim. Yapımcılığını ve sunduğum "6. SEANS" adlı sinema programım, 3 sezon boyunca Tv6 kanalında yayınlandıktan sonra, 2 yıl YouTube kanalımda devam etti. Programda yönetmen ve oyuncularla röportajlar yaparken film festivallerini, galaları ve çeşitli kültür sanat etkinliklerini takip ettim. YouTube kanalımda Bir DALİ Muhabbet ve On Matinesi adlı programlarımla çalışmalarım devam etmekte. Gaia Dergi'de; Ankara'daki kültür-sanat etkinliklerini takip ediyorum. Aynı zamanda vizyona giren filmleri ve film festivallerini haberleştirip takip ediyorum / iletişim: [email protected]

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol