Ana SayfaKültür & Sanat4. Ankara Komedi Festivali, kahkahalarla sona erdi

4. Ankara Komedi Festivali, kahkahalarla sona erdi

-

Gezgin Kültür Sanat’ın yapımcılığında gerçekleşen, Türkiye’nin ilk komedi festivali olan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ankara Uluslararası Komedi Festivali sona erdi! 14-25 Kasım 2018 tarihleri arasında, Ankaralı komedi severlere kahkaha dolu günler yaşatan festival; 14 Kasım’da Mahşer-i Cümbüş ile açılışını gerçekleştirirken, 25 Kasım akşamı ise Haldun Dormen’in yeni oyunu “Küllerin Arasından” ise kapanış yaptı.

Şovlar ve söyleşilerle festival renklendi!

Cepa Avm’de gerçekleştirilen, ‘Kafa’ dergisi yönetimindeki ‘5 Kafadar’ söyleşisine ise ilgi yoğundu. Zafer Algöz, Can Yılmaz, Cem Davran, Celil Nalçakan ve Candaş Tolga Işık’ın aralarında bulunduğu 5 Kafadar hem güldürdü, hem eğlendirdi.

Doğan Akdoğan ve Onur Atilla’nın birlikte sundukları ve talk Show dünyasına yeni br soluk getiren “Abur Cubur Show”, saatlerce ayakta izlendi ve izleyici tarafından çok beğenildi. Programa konuk olan oyuncu Meltem Yılmazkaya’nın söylediği şarkılara ise tüm salon eşlik etti.

Suzan Kardeş’in ilgiyle izlenen ve bol müzikli, bol kahkahalı gösterisi “Bekriya”,  ilk defa Ankara izleyicisiyle festival kapsamında buluştu. Suzan kardeş birbirinden komik esprileriyle gecede kahkaha dozunu yüksekte tutarken, Balkan şarkılarıyla la konuklarını eğlendirdi.

Tiyatroyla kahkahaya doyuldu!

Festivalde birbirinden eğlenceli, müzikli ve komedi dolu oyunlar, sahnedeydi! Doğaçlama tiyatronun öncü ekibi “Mahşer-i Cümbüş”, Cem Davran, Celil Nalçakan ve Onur Özaydın’lı “Üçü Bir Arada”, Sumru Yavrucuk’lu “Shirley” ve Haldun Dormen, Defne Yalnız, Almıla Uluer Atabeyoğlu ve Kerem Atabeyoğlu’nu bir araya getiren “Küllerin Arasından” oyunları izleyici tarafından oldukça beğenildi.

Festival kapsamında Ankara prömiyeri gerçekleşen “Küllerin Arasından” oyunu, dopdolu bir salonda oynandı. Sahnede 66. sanat hayatını kutlayan usta tiyatrocu Haldun Dormen, “Ankara Komedi Festivali’ni kara komediyle kapattık. Hem güldük hem ağladık. Sağ olun!” diyerek izleyiciye teşekkür etti.

Stand-Up geceleri ses getirdi!

Sanat Yönetmenliğini usta mizah yazarı Vedat Özdemiroğlu’nun üstlendiği festivalde Şirincan Çakıroğlu, Ege Kayacan, Hatunlar Stand-Up ekibi, Vedat Özdemiroğlu, Alpay Erdem, Aslı Akbay & Erim Bilgin ve Emrah Ablak’ın tek kişilik stand-up gösterileri oldukça kalabalık bir kitleyle takip edilirken, kahkahalarla izlendi. Özdemiroğlu yönetimindeki son stand-up etkinliği “Açık Mikrofon Gecesi”n de yeni ‘stand-up’çılar maharetlerini gösterirken; ‘Uykusuz’ dergisi yazarları Vedat Özdemiroğlu, Alpay Erdem, Emrah Ablak ve Yiğit Özgür’ün stand-up gösterisi ilgi çekti.

Çocuklar unutulmadı

Ankara Komedi Festivali, bu yıl da çocukları unutmadı. Çocuklara yönelik hazırlanan ve aynı zamanda interaktif bir gösteri olan “La La La Konseri”, Ezo Sunal yönetiminde gerçekleşti. Konserde çocuklar ve aileleri, birbirinden eğlenceli şarkıları birlikte söylemenin keyfine Ezo Sunal Çocuk Atölyesi’yle vardı.

Çocukların ekranlarda severek izlediği çizgi film “Maşa ve Koca Ayı”nın tiyatro oyunu, festival kapsamında düzenlendi. Maşa ve Koca Ayı oyunu ise, çocuklar ve ailelerini oldukça eğlendirdi.

SON YAZILAR

Shakespeare, Kafka, Orwell, Dostoyevski ve günümüz

Okuyanın okuduğundan, yazanların okunmadığından hemen herkesin kitapların pahallılığından yakındığı günümüz sularında edebiyat sandalında bir gezintiye ne dersiniz?

Your Stage + Art: Müziğin evrenselliğini kutlayan bir sahne

Bugün paylaşımcılığın ve özgürleşmenin buluştuğu ortak noktadan, müzikten konuşacağız. Your Stage + Art, müziğin insanları bir araya getirme gücüne inanan, müzisyenlere eşit ve özgür şartlar altında müzikseverlerle buluşma imkânı sunmaya çalışan bir oluşum. Sanatla ilgilenen herkesin yeteneklerini...

Edebiyat tekeli ve kırık kalemler

Ülkemizde okuma alışkanlığının çok fazla olmadığını biliyoruz. Bunun için çevremize bakmamız bile yeterli ama gelin sayılara da bir göz atalım. TÜİK’in 2023 yılında yaptığı araştırmaya göre...

İşçi Filmleri Festivali başlıyor

18. İşçi Filmleri Festivali, 14-19 Ekim tarihleri arasında Ankara’da sinemaseverlerle buluşacak. 14 Ekim günü saat 18.30’da Kavaklıdere Sineması’nda oyuncu Gözde Duru’nun sunuculuğunu yapacağı açılışta Sputnik’te...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol