Okuma süresi: 2 dakika

Almanya’nın Hesse bölgesindeki bir ormanda bulunan Robin’s Nest Treehouse Hotels, ziyaretçilerini dış dünyadan koparma garantisi sunuyor.

Doğa içine kurulmuş ağaç ev otelleri, ziyaretçilere konaklama sunarken doğa içinde eşsiz bir deneyim yaşama imkanı veriyor. Tasarlanan ağaç evlerde kalan ziyaretçiler, ormanın büyülü manzarası içerisinde derin bir uyku çekebiliyor.

Berlin’de uzun yıllar boyunca bir bar işletmesini üstlenen Peter Becker, ağaç evler projesinin mucidi. İşletmeciliği bıraktıktan sonra orman içerisine karar veren Becker, arkadaşlarıyla birlikte bu şaheser ağaç ev otelinin inşasını tamamlamış. Bir takım olarak tamamlanan inşadan sonra Becker, buranın işletmesini tek başına yürütüyor. IGNANT ile bir röportaj yapan Becker şöyle diyor: “Pek çok insan burada yalnız kalmam hakkında sorular soruyor, ancak burada kimse yokken çok daha mutluyum.”

Robin’s Nest’te şu an 7 adet ağaç ev bulunuyor. Her ağaç ev birbirinden farklı bir tasarıma sahip, içerisindeki mobilyalar da ahşaptan üretilmiş. Becker ziyaretçilerin dış dünyayla bağlantılarını koparabilmek için ağaç evlere internet bağlatmamış. İnsanların akıllı telefonları olmadan doğa içerisindeki huzuru yakalamalarını istiyor, bu fikrinde de kesinlikle haklı.

Ağaç Ev 16

Ağaç Ev 5

Ağaç Ev 6 Ağaç Ev 9 Ağaç Ev 8 Ağaç Ev 7Ağaç Ev 10Ağaç Ev 11Ağaç Ev 15Ağaç Ev 14Ağaç Ev 13Ağaç Ev 12

Kaynak: My Modern Met 

Hazırlayan: Burak Avşar