Ana SayfaEkolojiDoğaBu ağaç evler huzurlu bir inziva sunuyor

Bu ağaç evler huzurlu bir inziva sunuyor

-

Almanya’nın Hesse bölgesindeki bir ormanda bulunan Robin’s Nest Treehouse Hotels, ziyaretçilerini dış dünyadan koparma garantisi sunuyor.

Doğa içine kurulmuş ağaç ev otelleri, ziyaretçilere konaklama sunarken doğa içinde eşsiz bir deneyim yaşama imkanı veriyor. Tasarlanan ağaç evlerde kalan ziyaretçiler, ormanın büyülü manzarası içerisinde derin bir uyku çekebiliyor.

Berlin’de uzun yıllar boyunca bir bar işletmesini üstlenen Peter Becker, ağaç evler projesinin mucidi. İşletmeciliği bıraktıktan sonra orman içerisine karar veren Becker, arkadaşlarıyla birlikte bu şaheser ağaç ev otelinin inşasını tamamlamış. Bir takım olarak tamamlanan inşadan sonra Becker, buranın işletmesini tek başına yürütüyor. IGNANT ile bir röportaj yapan Becker şöyle diyor: “Pek çok insan burada yalnız kalmam hakkında sorular soruyor, ancak burada kimse yokken çok daha mutluyum.”

Robin’s Nest’te şu an 7 adet ağaç ev bulunuyor. Her ağaç ev birbirinden farklı bir tasarıma sahip, içerisindeki mobilyalar da ahşaptan üretilmiş. Becker ziyaretçilerin dış dünyayla bağlantılarını koparabilmek için ağaç evlere internet bağlatmamış. İnsanların akıllı telefonları olmadan doğa içerisindeki huzuru yakalamalarını istiyor, bu fikrinde de kesinlikle haklı.

Ağaç Ev 16

Ağaç Ev 5

Ağaç Ev 6 Ağaç Ev 9 Ağaç Ev 8 Ağaç Ev 7Ağaç Ev 10Ağaç Ev 11Ağaç Ev 15Ağaç Ev 14Ağaç Ev 13Ağaç Ev 12

Kaynak: My Modern Met 

Hazırlayan: Burak Avşar

SON YAZILAR

Sürdürülebilir mimari tasarımın yeni yıldızı: Ahşaptan ayırt edilemeyen pirinç kabuğu yapı malzemesi

ACRE, ahşap alternatifi olarak öne çıkan bir yapı malzemesidir; dayanıklılığı, suya ve çürümeye karşı direnci, estetik dokusu ve sürdürülebilirliği ile dış mekanlarda mükemmel performans sergiler. Alüminyum ve pirinç tozlarının muazzam bir sentezi olan bu malzeme, çitlerden kapılara, pervazlardan teraslara kadar geniş bir yelpazede dış mekan uygulamaları için ideal bir seçenektir. Dünya ormanlarını koruyan bu malzemeyi keşfediyoruz!

Akyaka sen ne güzel şeysin

Çok, çok uzun zamandır Akyaka ve Nail Çakırhan’la ilgili bir yazı yazmak istiyordum. Geçenlerde Akyaka’yı yeniden görünce nicedir bekleyen bu yazının da vaktinin geldiği anladım. Akyaka Akyaka,...

Ankara’nın ilk, Türkiye’nin ikinci Botanik Parkı imara mı açılıyor?

Prof. Dr. Yüksel Öztan'ın Ankaralılara mirası, 3. derece doğal sit alanı olan Ankara'nın ilk botanik parkı bakanlığın onay vermemesine rağmen ticarete açılıyor. Proje için müellif...

Belgeselci Ben Fogle ile vahşi yaşam ve belgesel serisi üzerine söyleşi

Adını ilk kez Castaway isimli televizyon programında duyuran ve şu anda Vahşi Yaşama Dönüş (Return to the Wild) adlı programı sunan Ben Fogle, dünyanın dört...
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Siz de Gaia Dergi'de yazılarınızın çıkmasını istiyorsanız [email protected] üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol