Okuma süresi: 2 dakika

Hakkında kayıp ilanı verilen 14 yaşındaki Ç.K. adlı çocuğun bulunması ile bir Türkiye gerçeği yine su yüzüne çıktı. Ç.K polise verdiği ifadede organize bir tecavüzün mağduru olduğunu, annesinin dahi kendine yardım etmediğini söyledi. Başka bir Türkiye gerçeği de yargılamanın sonunda baş gösterdi. Mahkeme Ç.K.’nın eniştesi dışındaki herkesin tahliyesine karar verdi! Olan yine çocuğa oldu!

Ç.K. ifadesinde babası ve abisi tarafından erkeklere pazarlandığını, teyzesinin imam nikahlı kocası ile ilişkiye girmesi için kendini zorladığını, eniştesinin tecavüzüne uğradığını ve annesinin iki kuzeninin de kendisine tecavüz ettiğini söyledi. Aralık ayında hakkında kayıp ilanı verilen Ç.K. Bakırköy’de bulunduğunda polise verdiği ifade ile tacizle tecavüzü gün yüzüne çıkarmış olsa da eniştesi dışında herkes tahliye oldu. Çünkü Ç.K. ifadesini değiştirdi. “Herhalde yanlış beyanda bulunmuşum, hatırlamıyorum” diyen Ç.K.’nın yeni ifadesi ile aile bireyleri “kurtuldu.” Enişte ise çocuğun kıyafetlerinde spermi bulunduğu için tutuklu yargılanmaya devam edecek. 

Çocuğa Tecavüz 2
(Çizim: dawnfire4/deviantart)

Ç.K. isimli kız çocuğunun ablası, babasının 10 yaşındayken kendini de pazarladığını, hatta kolasına ilaç atıp ona tecavüz edilmesine yardım ettiğini sonra da 650 Türk Lirası karşılığı birine satıldığını ve bu kişiden dört tane çocuk doğurduğunu belirtti. Ç.K.’nın ablası erkek kardeşinin de fuhuşa zorlamada babasına yardım ettiğini belirtti. Aile boyu tecavüzün diğer üyeleri de annelerinin iki kuzeni, teyze ve teyzenin imam nikahlı kocası. Anne, çocuğunun fuhuşa zorlandığını doğruladı ama korktuğu için duruma ses çıkaramadığını iddia etti. Teyzesinin de onu eniştesiyle ilişkiye girmek için zorladığını, karşı koyduğunu ancak gücünün yetmediğini belirten çocuk, görüşüne başvurulan pedagoga göre, psikolojik baskı nedeniyle ifadesini değiştirdi. Pedagog, göz temasından kaçınan çocuğunun beyanında samimi olmadığını belirtti.  

Çocuk şuan annesi ile babasının evinde mi, koruma altında mı bilmiyoruz. Ç.K. ile ilgili haberlerde ulaşılabilinen bilgiler ne yazık ki tacizin, tecavüzün ve kişilerin bilgilerinden ibaret.

I want to play outside
(Görsel: GettyImages)

Çocuk istismarı tüm dünyada ve ülkemizde utanmaksızın sürdürülen bir gerçek. Türkiye’nin diğer dünya ülkelerinden farkı ise yargı ve toplum fikirlerinde ortaya çıkıyor. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz oysa ki. Ablasının da Ç.K.’ya paralel ifadesi tüm ailenin ve bahsi geçen tüm kişilerin hatalı ve sapık olduğunun da göstergesi iken ne hikmetse tüm bu sapıklar, bu ruh hastaları serbest bırakılıyor. Eğer Ç.K. tecavüzün ardından üzerini değiştirseydi ve sperm örnekleri tespit edilmeseydi enişte hakkında da tahliye kararı verilecekti. 

Şimdi ne olacak? Türkiye’de kol gezen tecavüzcülere yenileri eklendi. Hiç tecavüz etmemiş ancak bunun fikrini taşıyanlar ferah bir oh çekti. Çünkü bu ülkede masumlar aklanmıyor, ancak suçluların aklanması çok kolay. Nasıl olsa aklanacağını bilen yeni yeni sapıkların türemesine izin veren yargıya da selam olsun, affedersiniz savcı beyler siz hangi fakülteden mezunsunuz?

Başlık Görseli: latest-disaster/deviantart