Ana SayfaEkolojiHayvan HaklarıAKP ve MHP Türkiye'nin doğasına saldırmaya devam ediyor

AKP ve MHP Türkiye’nin doğasına saldırmaya devam ediyor

-

Doğa, içinde yaşadığımız ortamdır. Cahiller betona taparlar, betonu gelişme sanarlar. Paraya tapanlar ise hiçbir şeyi umursamaz, ormanda gezen hayvanı misafirlerine öldürtürler (Mesela Trump’un damadı Türkiye’ye her geldiğinde doğamızdaki yaban hayvanlarını öldürmektedir ve maalesef devlet bu rezilliği sonuna kadar desteklemektedir)

AKP ve MHP uzun süredir Türkiye’nin doğasını yok ediyor yerine beton döküyor, ormanlardaki nehirleri HES adı altında hortumluyor böylece ormanda su kalmıyor, hayvanlar ve ağaçlar susuzluktan ölüyor. AKP ve MHP adeta düşman bir ülke gibi bizlerin yaşam kaynaklarına saldırıp yok ediyor.

AKP ve MHP’nin emrindeki Tarım ve Orman bakanlığı gene ülkemizin doğasına savaş açmış durumda. Ülkemizin doğasından ve hayvanlardan öyle nefret ediyorlar ki her ay doğamıza ayrı bir saldırı yapıyorlar. Bu saldırılar sonucunda onların da torunları zarar görecek ama umurlarında değil. Sandığa gömülürken son bir çırpınışla Türkiye’nin doğasına son darbelerini vurmaya çalışıyorlar.

Ormanda gezen hayvanları öldürecek kadar gözü dönmüş içi pislik dolu insanlara AVCI denir. Bu pisliklerden öyle nefret ediyorum ki onlardan korkan onlar gibi olsun diyorum. Bu korkak, gücü anca hayvanlara yeten, ezik olduğu için silahla tatmin olan, zavallı hayvanları acı içinde öldürmekten zevk alan şeref yoksunlarının sonu ne zaman gelecek çok merak ediyorum.

AKP ve MHP bu canilere destek veriyor. Bu canilerin istedikleri yerde istedikleri gibi doğamızda yaşayan hayvanları öldürmeleri için ihaleler açıyor ve işi resmiyete döküyor. Cinayetten ve katliamdan gelecek para ile devletin okullarını, camilerini, saraylarını maddi anlamda döndürmeyi planlıyorlar. Şimdi ise Tunceli’deki hayvanları katletmek için avcı denen ruh hastalarına yol gösteriyor AKP ve MHP.

AKP ve MHP aynı zamanda ırkçı ve dinci bir ideolojiye sahip olduğu için geneli Alevi olan Tunceli halkına da saldırmaktadır. Çünkü Tunceli’de avcılık halk tarafından halkın isteği ile yasaklanmıştır ve halk avcılara karşı birçok eylem yapmıştır. Peki şimdi halk ile avcılar karşı karşıya gelince Jandarma kimi koruyacak? Ülkemizin doğasını yok eden içindeki pislik silahına yansımış ruh hastası avcıları mı? Yoksa doğasını korumak isteyen insanları mı?

SON YAZILAR

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...

Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar

Depremin ardından Animal Save Türkiye grubu deprem bölgesinde ilanlar aracılığıyla hayvanları kurtardı. Bakım verenlerine ulaşabildiği hayvanları sahiplerine ulaştıran grup, depremzede hayvanları yuvalandırmaya devam ediyor.

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...
Kronstad
Kronstad
Özgürlük bireyin kendisinde başlar. Kavramak gerekir önce. Anlamak yetmez, bilmek yetmez. Kavrayıp şaşırmak gerekir. O zaman anlarız etrafımızı saran kölelik kafesinin nasıl da içinde olduğumuzu. Köle olmak istemiyorsak köle olmamayı öğrenmeliyiz. Eğer istersen asla köle olmazsın.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol