Okuma süresi: 2 dakika

Doğa, içinde yaşadığımız ortamdır. Cahiller betona taparlar, betonu gelişme sanarlar. Paraya tapanlar ise hiçbir şeyi umursamaz, ormanda gezen hayvanı misafirlerine öldürtürler (Mesela Trump’un damadı Türkiye’ye her geldiğinde doğamızdaki yaban hayvanlarını öldürmektedir ve maalesef devlet bu rezilliği sonuna kadar desteklemektedir)

AKP ve MHP uzun süredir Türkiye’nin doğasını yok ediyor yerine beton döküyor, ormanlardaki nehirleri HES adı altında hortumluyor böylece ormanda su kalmıyor, hayvanlar ve ağaçlar susuzluktan ölüyor. AKP ve MHP adeta düşman bir ülke gibi bizlerin yaşam kaynaklarına saldırıp yok ediyor.

AKP ve MHP’nin emrindeki Tarım ve Orman bakanlığı gene ülkemizin doğasına savaş açmış durumda. Ülkemizin doğasından ve hayvanlardan öyle nefret ediyorlar ki her ay doğamıza ayrı bir saldırı yapıyorlar. Bu saldırılar sonucunda onların da torunları zarar görecek ama umurlarında değil. Sandığa gömülürken son bir çırpınışla Türkiye’nin doğasına son darbelerini vurmaya çalışıyorlar.

Ormanda gezen hayvanları öldürecek kadar gözü dönmüş içi pislik dolu insanlara AVCI denir. Bu pisliklerden öyle nefret ediyorum ki onlardan korkan onlar gibi olsun diyorum. Bu korkak, gücü anca hayvanlara yeten, ezik olduğu için silahla tatmin olan, zavallı hayvanları acı içinde öldürmekten zevk alan şeref yoksunlarının sonu ne zaman gelecek çok merak ediyorum.

AKP ve MHP bu canilere destek veriyor. Bu canilerin istedikleri yerde istedikleri gibi doğamızda yaşayan hayvanları öldürmeleri için ihaleler açıyor ve işi resmiyete döküyor. Cinayetten ve katliamdan gelecek para ile devletin okullarını, camilerini, saraylarını maddi anlamda döndürmeyi planlıyorlar. Şimdi ise Tunceli’deki hayvanları katletmek için avcı denen ruh hastalarına yol gösteriyor AKP ve MHP.

AKP ve MHP aynı zamanda ırkçı ve dinci bir ideolojiye sahip olduğu için geneli Alevi olan Tunceli halkına da saldırmaktadır. Çünkü Tunceli’de avcılık halk tarafından halkın isteği ile yasaklanmıştır ve halk avcılara karşı birçok eylem yapmıştır. Peki şimdi halk ile avcılar karşı karşıya gelince Jandarma kimi koruyacak? Ülkemizin doğasını yok eden içindeki pislik silahına yansımış ruh hastası avcıları mı? Yoksa doğasını korumak isteyen insanları mı?