Okuma süresi: < 1 dakika

Geçtiğimiz günlerde Güney Kore’de bir köpek çiftliğine giren hayvan kurtarma ekipleri, mezbahaya gönderilmek üzere bekletilen çok sayıda köpeği kurtardı.

Güney Kore’deki bir çiftlikte kesilmek üzere bekletilen onlarca köpek Humane Society International (HSI) hayvan kurtarma ekipleri tarafınca bulundu ve kurtarıldı. Aktivistler yalnızca köpekleri kurtarmakla kalmadı, aynı zamanda çiftliği de kapattırarak önemli bir eylemde bulundular.

Hayvan Kurtarma Güney Kore 2

Haftalar boyunca küçücük kafeslerde hareketsiz ve bakımsız bir şekilde yaşayan köpekler, kurtarıldıktan sonra oldukça mutlu görüntüler verdi. One Green Planet’in haberine göre, Humane Society International’ın bu sene kapattırdığı dördüncü köpek çiftliği. En aşağıdaki videodan köpeklerin kurtarılma anlarına tanıklık edebilirsiniz.

Hayvan Kurtarma Güney Kore 3

Dünyada her yıl 56 milyar kara hayvanı et sektörü için katlediliyor. Uluslararası kuruluşlar her geçen gün daha da fazla eylemde bulunurken dünyadaki vegan nüfusu da giderek artıyor.

Aktivistlerin kurtardığı hayvanlar oldukça önemli, ancak ineğinden keçisine, tavuğundan kuzusuna bütün hayvanlar kurtarılmayı bekliyor.

Et endüstrisi durmadan ürettiği hayvanlar kesildiğinde yalnızca etik bağlamda sorunlarla karşı karşıya değiliz. Birleşmiş Milletler raporuna göre iklim değişikliğinin en büyük faktörü et endüstrisi.

Hazırlayan: Burak Avşar