“Birileri gri dese de, rengarenk Ankara için yayın hayatına başlıyoruz.” diyerek çıkmıştık yola. Saymamıştık ama biz her sabah gökyüzünü boyarken, bir yıl geçmiş bile. Biz de bir yılımıza geriye dönüp baktığımızda neler gördüğümüzü sizlerle paylaşmak istedik:
Bugüne kadar, “Kent, ekoloji, direniş, konser, sahne sanatları, görsel sanatlar, spor, sinema, gastronomi, bilimsel etkinlikler” gibi temel kategoriler başta olmak üzere 123 ayrı kategoride 6000’den fazla etkinlik paylaştık. Ankara’da 613 mekanda, 1016 organizatör tarafından düzenlenen etkinlikleri, düzenli aralıkla tarayıp veri tabanımıza ekleyerek, internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla duyurduk ve her gün taradığımız mekan ve organizatörlere yenilerini eklemeye devam ediyoruz.

Biliyoruz, festivaller güzeldir: “KuirFest, ODTÜ Sanat Festivali, 8 Mart Kadınlar Günü, A/Yazda Tiyatro Günleri, Uluslararası Kukla Festivali gibi önemli festivallere özel sayfalar yayınlayarak, festival boyunca güncel bilgilerle özel sayfalarımızı Ankaralıların hizmetine sunduk.”

#AnkaraGüzeldirBirYaşında

“Ankara Güzeldir’i nasıl mı kullanacaksınız? Bir kılavuz hazırlamak isterdik ama o kadar kolay ki, gerek duymadık: İnternet sitemiz aracılığıyla, günün etkinliklerine, belirli bir mekandaki etkinliklere ya da bir belli tarih ya da zaman dilimi içindeki etkinliklere ulaşmak mümkün. Bu etkinliklerin hepsini Güzel İşler sayfamızda bulabilirsiniz. Ankara Güzeldir olarak, aynı zamanda direnişin de takvimini tutuyoruz ve Ankara’daki politik eylem ve etkinliklere Direnmek Güzeldir sayfamızda yer veriyoruz. Aynı zamanda her hafta, kaçırmamanız gerektiğini düşündüğümüz bir etkinliği Haftanın Güzeli bölümünde detaylarıyla inceleyebilirsiniz. Etkinlikler ile ilgili tanıtım ve değerlendirme yazılarından oluşan Spoiler Güzeldir bölümüyle Ankara’da kolektif bir kültür sanat belleği oluşturmak istiyoruz. Bugüne kadar hayata geçiremediğimiz Ankara’nın Parkları, Mahalle Meyhaneleri gibi yazı bölümleri ise bu sene içinde zengin bir içerikle karşınızda olacak.”

#AnkaraGüzeldirBirYaşında

“Ankara sosyal medyada da güzeldir: İnternet sitemiz temel olmakla birlikte, Facebook, Twitter, Telegram ve Instagram hesaplarımızdan da etkinlik duyurularına yer veriyor, AG ile ilgili gelişmeleri paylaşıyoruz.”

“Ankara yüz yüzeliktir: Bu nedenle çeşitli etkinlikleri sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla bilet vererek paylaşıp, “gelin, birlikte izleyelim” diyoruz.”

“Bir yıldır her sabah size günaydın diyen birileri var: Ankara’daki tek günlük etkinlik rehberine, her sabah “Günaydın Ankara” diyerek Facebook ve Telegram hesaplarımızdan yer veriyoruz.”

“Yani bütün yaptığınız iş bu kadar mı? diye sorduğunuzu duyduk. Tabiki hayır. Tamamen gönüllü bir emek süreciyle işleyen Ankara Güzeldir çatısı altında yapmayı planladığımız pek çok şey için yakında sizlere sürprizlerimiz olacak. Şimdilik şu kadarını çıtlatalım: Daha çok bir araya geleceğiz, daha çok mekan keşfedecek ve Ankara’yı daha yakından tanıyacağız.

“Bütün bunları niye kendi başınıza yapıyorsunuz mu diyorsunuz? Haberimiz var, siz de Ankara Güzeldir Kolektifi’nin bir parçası olmak için yanıp tutuşuyorsunuz 🙂 İşte sen, haydi koş gel. İletişim kanallarımızdan herhangi birisi aracılığıyla bize ulaşman yeter. İlk kahvaltılı toplantımızda, yumurtasız menemenimizi seninle de paylaşacağız, söz veriyoruz 🙂

#AnkaraGüzeldirBirYaşında ve umuyoruz ki nice yaşlarını da hep birlikte kutlarız. Çünkü Ankara bunu hak ediyor.

#AnkaraGüzeldirBirYaşında