Ana SayfaGüncelApostle - Bir havarinin günahı ve tanrısı

Apostle – Bir havarinin günahı ve tanrısı

-

Son zamanlarda NetFlix’e bağlanmış durumdayız. Genelde bilim kurgu ve fantastik türlerde filmlerine alışmış olduğumuz NetFlix’ten sıkı bir film daha bizleri bekliyor. Bu sefer konu biraz daha büyülü. Filmimizin adı Apostle (Havari).

1905 yılında Londra’da geçen hikayede Thomas Richardson, kardeşinin bir tarikat tarafından kaçırıldığını öğrendiğinde yıllar önce ayrıldığı evine geri döner. Filmde haberi  alırken saç baş karışık halde gördüğümüz Thomas, sonrasında öğreneceğiz ki misyonerlik için gittiği Asya ülkesinde değişik işler yaşamış. Evine döndüğünde kilisesine gider ve rahip kendilerine ulaşan mektubu okur. En sonun da da tarikat kardeşinin salınması için fidye istemektedir ve hareket burada başlar.

Her ne pahasına olursa olsun kardeşinin kurtarmaya kararlı olan Thomas kendisini  Peygamber ilan eden Malcolm’ın liderliğinde yaşayan tarikatın bulunduğu sakin adaya gitmeye karar verir. Thomas, ada topluluğunun içine sızdıkça tahmin ettiğinin daha da ötesinde korkunç bir sırrın ortaya çıkmasına neden olur.

Filmin derinliğe inildikçe gerilim de beraberinde geliyor ve konu kan majisi gibi bir hal alıyor. Ada sakinlerinin üzerinde yaşadığı toprak aslında verimli değildir ve adaya ilk yerleştikleri sırada buldukları bir çeşit doğa cadısı/tanrıçası bu adayı canlı tuttuğunu keşfetmişler ve başlamışlar bu cadıyı beslemeye. Cadı da neyle beslensin? Kan ile tabi. Adada yaşayan herkesten kan alıyor her gece. 

Filmin yönetmen koltuğunda Baskın serisi ve Dehşet Kaseti filmlerinden hatırladığımız Gareth Evans oturuyor. Müzede Bir Gece: Lahitteki Sır filminin Sir Lancelot’u olarak tanıdığımız Dan Stevens’ın Thomas Richardson karakterine hayat verdiği filmin oyuncu kadrosunda Lucy Boynton, Michael Sheen, Bill Milner, Kristine Froseth, Annes Elwy gibi isimler yer alıyor. Görüntü yönetmenliğini Matt Flannery’ın üstlendiği filmin senaryosunda yönetmen Evans’ın imzası bulunuyor.

Filmle ilgili detaylı bilgiyi beyazperde üzerinde bulabilirsiniz. | imdb.com

SON YAZILAR

Yeni nesil ne diyor?

Her şey bir konuşmayla başladı. Bir arkadaşım yeni nesil sözcüklerden bahsediyordu. Konu hakkında konuştukça konuştuk. Dedim, bir yazı yazayım ben de, dergide de bulunsun. Çünkü...

“Gerçeği görüyoruz! Anayasa değişikliğine HAYIR diyoruz!

Feminist ve LGBTİ+ örgütlerin biraraya gelmesiyle kurulan Hepimiz için Anayasa Koordinasyonu "Birbirimizin elini bırakmıyoruz! Hiçbirimizi geride bırakmıyoruz! Anayasa değişikliğine HAYIR diyoruz!" başlıklı açıklamasıyla tüm toplumu...

Kuru Otlar Üstüne: Antagonist olarak dişil enerji

Nuri Bilge Ceylan’ın 2023 Cannes Film Festivali’nde prömiyer yapan son filmi Kuru Otlar Üstüne, yönetmenin sinematografisinde takip ettiğimiz “aydının taşra sıkıntısı” olarak da tanımlanabilecek halini...

Hataylılar 6 Ekim’de Meclis’te: #HatayıGör

6 Şubat depremlerinde en büyük yıkımı yaşayan Hatay'da depremin üzerinden geçen 8 aya rağmen hiçbir şey değişmedi. Barınma, beslenme, eğitim, sağlık ve ulaşım gibi en...
Avni Onur Sevinç
Avni Onur Sevinçhttps://www.avnionursevinc.com/
Gelişimimize uygun ekolojiyi inşa etmek için çalışan bir Doğa. Doğa, aynı zamanda arkadaşlarını da arar. Bu temiz ekolojide olmak ister misin?

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol