Okuma süresi: 2 dakika

24 Ağustos 2015 tarihinde tüm Türkiye, Artvin’de gerçekleşen sel felaketi ile uyandı güne. Sağanak yağış sonucu oluşan sel ve heyelanda sekiz kişi hayatını kaybetti. Yerel kaynaklara göre can kaybının daha fazla olduğu söylendi. Birçok hane zarar gördü ve bazıları da yıkıldı. Köylere ulaşım sağlanamadı… Rant üzerine kurulu kent politikaları, doğanın ayarını bozarak umutları ve hayatları yok etti. Acıları kapatmasa da bu graffiti projesi, belki biraz da olsa çocukların yüzünü güldürdü.

Sokak ismi Rob. 27 yaşında ve ortaokuldan beri graffiti ile uğraşıyor. İstanbul’un sokaklarından sonra sanatını, Ağustos ayında gerçekleşen sel felaketinde yıkılan ve sonrasında yeniden inşa edilen okulun duvarlarına işledi.

Özel bir firmanın Artvin‘de düzenlediği sosyal sorumluluk projesi kapsamında etkinliğe davet edilen Rob, okulun içindeki anaokul binasının duvarlarını sanatı ile renklendirdi. “Keşke her zaman anaokuldakiler kadar saf kalabilsek” diye ifade eden Rob, eğitim sisteminin çarpıklığına dikkat çekmeye çalıştığının altını çiziyor.

Daha öncede benzer projelerde de yer aldığını ekleyen Rob, çocukları mutlu ettiği için bu mutluluğu paylaşmanın büyük bir keyif olduğunu da dile getiriyor.

instagram/rob_colour

Rob, graffiti, artvin 5 Rob, graffiti, artvin 1 Rob, graffiti, artvin 6 Rob, graffiti, artvin 9 Rob, graffiti, artvin 4 Rob, graffiti, artvin 3 Rob, graffiti, artvin 2