ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu ve Evrim Ağacı‘nın düzenlediği Aykut Kence Evrim Konferansı, 18-19 Şubat 2017 tarihlerinde 11. kez ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Bu yıl farklı olarak Kemal Kurdaş Salonu’nun yanı sıra eş zamanlı oturumlar ile ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi A Salonu’nda da sunumlar yapılacak. Kemal Kurdaş Salonu’nda evrimsel biyoloji ve evrimsel biyolojinin ilişkili olduğu fizik, kimya, psikoloji, sosyoloji, felsefe, mühendislik ve birçok diğer bölümlerle ilgili multidisipliner evrim konulu sunumlara yer verilecek olup, A Salonu’nda ise dünyanın en prestijli üniversitelerinden, araştırma enstitülerinden ve laboratuvarlarından katılacak konuşmacılar, evrimsel biyoloji alanında yapılan yeni çalışmalar ve bulundukları kurumlardaki projeler ile ilgili özel sunumlar gerçekleştirecekler.

Konferansa katılımın yanısıra program dâhilinde pazar akşamı, Türkiye’de bilim ve evrimle ilgili çalışma yapan öğrenci topluluklarının biraraya gelebileceği ve öğrenci toplulukları olarak Türkiye’de bilimin gelişiminde neler yapıldığı, bilime nasıl etki edilebildiği ve neler yapabileceğinin konuşabileceği “Türkiye’de Bilim ve Öğrenci Topluluklarının Rolü” adlı oturuma davetlisiniz!


Kayıtlar için [email protected], konaklama için [email protected], kurumsal ilişkiler için ise [email protected] adreslerine mail atabilirsiniz.

Facebook’ta açılan etkinlik sayfası için lütfen tıklayın.