Okuma süresi: < 1 dakika

Danimarkalı sosyal hizmet görevlisi Anja Ringgren Loven Nijerya’daki çocuklara yardım ederken küçük bir çocuğa rastlamıştı. 

Büyücü sanılıp, ölüme terk edilmişti bu iki yaşındaki çocuk. Danimarkalı hizmet görevlisi Anja, tek başına kalan çocuğu çok kötü bir halde buldu. Terk edilmiş şekilde sekiz aydır sokaklarda yaşıyordu. Anja, adını Hope (Umut) koyduğu bu çocuğun fotoğraflarını kendi Facebook hesabında da paylaşmıştı.

Bugünlerde Anja’nın Hope’a olan sevgisinin ve ilgisinin sonuçları açıkça ortada. İlk başlarda hayatta kalma şansı çok az olmasına rağmen çocuğun durumu önemli derece düzeldi.

Hope yeterince kilo aldı, son fotoğraflarında fark edilebileceği gibi şimdi daha sağlıklı ve mutlu görünüyor.

Anja yeni fotoğraflarla birlikte şunları da yazdı: “Bu şirin çocuğu ilk defa kollarıma aldığımda hayatta kalamayacağından emindim. Aldığı her nefeste çaba harcıyordu, savaşıyordu ve onun bir ismi olmadan, bir onuru olmadan ölmesini istemedim bu yüzden ona ‘Hope’ ismini verdim. ‘Hope’ benim için özel bir isim. Yalnızca anlamından dolayı değil aynı zamanda simgelediği şey için de önemli. Uzun zaman önce ‘Hope’ ismini parmaklarıma dövme yaptırdım çünkü benim için ‘Her gün insanlara yardım et’ anlamına geliyordu.”