Okuma süresi: 2 dakika

Sanatçı ve hayvan refahı aktivisti olan Elizabeth Ellis hayvan barınaklarına olan farkındalığı artırmak için bir yıl sürecek bir resim projesi yapıyor.

2015 yılının tamamını kapsayacak olan bu proje geçtiğimiz ocak ayında başladı. Portre sanatçısı olan Elizabeth Ellis, proje boyunca her hafta hayvan barınaklarından ev bulan hayvanların 8×10 boyutlarında sulu boya portrelerini yapacak. 2016 yılının ocak ayında ise, bu 52 portrenin sergileneceği bir sergi düzenlenecek. Sergiden sonra orijinal resimlerin hepsi ücretsiz bir şekilde barınaktan o hayvanı evine alan kişilere veya sahiplenilen barınağa gönderilecek.

Elizabeth şu anda resimlerini yapmak için barınaklardan ev bulan hayvanların fotoğraflarını arıyor. Portresini yaptığı hayvanın bazı ayırt edici özellikleriyle beraber bu resimler ortaya çıkıyor.

En önemlisi sadece sağlıklı hayvan dostlarımızın değil aynı zamanda üç bacaklı, tek gözlü veya sakat kalmış hayvan dostlarımızın da portrelerini yapmak için fotoğraflarını bekliyor. Bir de sadece kedi ve köpeklerin değil aklınıza gelebilecek tüm hayvan dostlarımızın portrelerini yapmayı istiyor!

Elizabath Ellis Sanat 1

Elizabeth Ellis Sanat 2

Elizabeth Ellis Sanat 3

Elizabeth Ellis Sanat 4

Elizabeth Ellis Sanat 5

Elizabeth Ellis Sanat 6

Elizabeth Ellis Sanat 7

Elizabeth Ellis Sanat 8

Daha fazla bilgi için:

www.elizabethellisart.com
https://www.facebook.com/Elizabethpaints