Okuma süresi: 2 dakika

beraberce Derneği, Aralık ayı içerisinde Diyalog ve Barış Kültürü Yaygınlaştırma başlığı altında iki farklı atölye gerçekleştirmeyi planlıyor. Çatışmalarda/çatışmalı Durumlarda Ne Yaparım/ız? ve Yıldızlar Barış İçin Ne Söylüyor? atölyeleri için kayıtlar devam ediyor. Atölye içerikleri içerikleri ve başvuru linkleri ise şöyle. 

Çatışmalarda/çatışmalı Durumlarda Ne Yaparım/ız? Atölyesi

Atölye’de; Çatışma nedir ve nerede başlar? Peki biz bu çatışmanın neresindeyiz?, Çatışmalar çözülmek için mi vardır yoksa içinde yaşamak için mi?, Gündelik hayatta bir çatışma halinde olduğumuzda bunu nasıl çözeriz?, Peki herkesin çatışma çözme yöntemi aynı mıdır? Yoksa farklı olduğunda bu da başka bir çatışmaya mı yol açar?, Peki öyleyse çözüm yolları neler olabilir?, En son yaşadığınız çatışma deneyimini hatırlıyor musunuz? Nasıl çözdüğünüzü ya da çözemediğinizi? sorularına cevap aranacak.  

Atölye; 13 Aralık 2021 Pazartesi günü, saat 18.30- 21.30 arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Kolaylaştırıcılığını ise Aliye Uysal ve  Derman Gülmez yapacak. Atölyeye; 11 Aralık 2021 Cumartesi günü, saat 20.00’a kadar başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru Formu: https://bit.ly/peacenet1312

Yıldızlar Barış İçin Ne Söylüyor? Atölyesi

Atölyede; Barış bizim için ne anlam ifade ediyor ve gündelik yaşamımızdaki karşılıkları neler?, Barışı mümkün kılacak bir ilişki kurma biçimini nasıl öğrenebiliriz?, Barış kültürü inşası için gelecekten beklentilerimiz, çekincelerimiz ve sorumluluklarımız neler? üzerine birlikte düşünüp cevaplar aranacak. 

Atölye; 16 Aralık 2021 Perşembe günü, saat 18.30- 21.30 arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Kolaylaştırıcılığını ise Nursemin Tuskan Akkaş ve Sefanur Yeşilyurt Aksakal yapacak. Atölyeye; 12 Aralık 2021 Pazar günü, saat 18.00’a kadar başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru Formu: https://bit.ly/peacenet1612

*Atölyelerle ilgili sorularınız ve bilgi için;[email protected]

Barış Kültürü Eğitimi Ağı – PeaCE Net Projesi Nedir?

Barış Kültürü Eğitimi Ağı – PeaCE Net Projesi beraberce Derneği tarafından Monte Sole Barış Okulu (İtalya) ortaklığıyla Sivil Toplum Diyaloğu Programı VI kapsamında yürütülüyor. PeaCE Net, Türkiye, AB ve aday ülkelerden; yetişkin eğitimi yoluyla diyalog ve barış kültürü eğitimi faaliyetleri yürüten veya bu alanda çalışmaya istekli sivil toplum kuruluşlarını, platformları, yetişkin eğitimcileri uluslararası bir ağ ve işbirliği çalışmasında buluşturmak istiyor.