Ana SayfaKültür & SanatMüzikBir çılgın festival Freaks in Love, bir çılgın efsane Hinkstep

Bir çılgın festival Freaks in Love, bir çılgın efsane Hinkstep

-

Geçtiğimiz ay, yaz döneminin son festivallerinden biri sayılan Freaks in Love, İzmir’deki Gökkuşağı Koyu’nda gerçekleşti. Deniz kenarındaki huzurlu doğası ile festival, aksaklıklara rağmen eğlenceli geçti. Büyüleyici Algrid Mer ile coşan “freaks”ler Talamasca ile enerjilerinin doruklarına çıktı. Deli Köpek nostalji esintileri ile bizi neşelendirirken güzel Tara ise dansı ile herkesi etkiledi.

MAKHism & Arash, freaks in love 2015 3
Fotoğraf: MAKHism & Arash

Freaks in Love Festivali vasıtasıyla ilk defa Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü İsveçli psychill prodüktörü Hinkstep, inanılmaz bir performans ile dans edenlere unutulmaz dakikalar yaşattı.

İsveç’in kuzey kesiminde doğup büyüyen, ses mühendisi Joas Tegenfeldt, Sunrise From the Treetops albümü ile 2011 yılında mükemmel bir çıkış yaparak yetenekli bir müzisyen olduğunu kanıtladı.

Onur Yurtsever, freaks in love 2015 7
Fotoğraf: Onur Yurtsever

Infected Mushroom‘un çığır açan albümü Converting Vegetarians‘dan “Other Side“ı keşfettikten sonra Jonas, downtempo psychedelia’nın olanaklarına tutuldu. Sonraki yıllarda, yaptığı sınırsız deneyler sonucunda Younger Brother ve Porcupine Tree gibilerinden etkilenmesi ile tazelenerek eklektik tarzını doğurdu.

Gaia Dergi’ye konuşan Hinkstep festival katılımcıları ile ilgili “Voov, kalabalık, çok güzel enerji ve çok fazla sevgi yayıyordu. Performansın her saniyesinden keyif aldım. Herkesin de benim gibi çok eğlendiğini ve keyif aldığını hissediyorum” diye ifade etti.

Onur Yurtsever, freaks in love 2015 8
Fotoğraf: Onur Yurtsever

Algrid Mer‘in “Asla” (Never More) şeklinde çevrilebileceğini söyleyen Jonas, tam karşılığının da olmadığını ekleyerek sözlerin “Kısaca, kendinizi hiçbir şeyden geri tutmayın. Önünüze çıkan işaretleri takip edin ve yolunuza koyulun. Her şey iyi olacak” diye bahsettiğini söyledi.

“Dünyanın dört bir yanındaki insanlardan gelen desteğe minnettarım. El sıkışmalardan kucaklaşmalara ve uzun maillere kadar her şey gerçekten ilham verici!” diye konuşan Jonas, Freaks in Love’a katılmaktan çok büyük keyif aldığını da dile getirdi ve kesinlikle tekrar gelmek istediğini de ekledi ki 7 Kasım’da Psychedelic Art Festival‘in düzenlediği Pre-event & Gallery etkinliğinde tekrar sevenleri ile buluşacak.

Fotoğraflar: Okan Çalışkan

Fotoğraflar: Onur Yurtsever

Başlık Fotoğrafı: Okan Çalışkan

SON YAZILAR

Türkiye’nin rock efsanesi Erkin Koray aramızdan ayrıldı

Türkiye'de rock müziğinin öncülerinden ve efsane ismi Erkin Koray, 82 yaşında hayatını kaybetti. 10 Temmuz 1941 doğumlu olan Erkin Koray, Türkiye müziğine getirdiği yenilikler ve...

Zeytin ağaçları Sounds of Paşaköy’ün eşsiz melodileriyle dans ederken çocukların eğitimi için bağış toplanacak

Zeytin ağaçlarının gölgesinden yükselen eşsiz melodileriyle 2021 yılından bu yana klasik müzik sevenlere unutulmaz bir deneyim yaşatan Sounds of Paşaköy bu sene 12 Ağustos’ta gerçekleşecek....

Şubadap Çocuk’tan yeni albüm: Birimiz Hepimiz – Hepimiz Birimiz

Şubadap Çocuk, Birimiz Hepimiz - Hepimiz Birimiz adlı yeni albümünü yayınladığını duyurdu. Çekirdeksiz Domates, Fasa Fiso, Özgürlük gibi şarkılarıyla sadece çocukların değil yetişkinlerin de kulaklarında...

Türkiye’den İran’daki halk isyanına şarkılı destek: ¨Beraye Azadi¨

Mahsa Amini’nin dövülerek öldürülmesiyle başlayan isyan, İran’ın çok sayıda kentine yayılmıştı. İranlı müzisyen Shervin Hajipoor’un yazdığı Baraye Azadi şarkısı isyanın marşı haline geldi ve dünyanın...
Yeşim Özbirinci
Yeşim Özbirincihttp://www.wearethehippies.com
İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Muhabir ve editör olarak çalıştı. Son yıllarda çevre bilimine merak sardı. Gezmeyi ve kamp yapmayı seviyor.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol