Ana SayfaYaşamBir karavan ancak bu kadar güzel olur

Bir karavan ancak bu kadar güzel olur

-

Sizlere pek çok karavan ve ufak tefek ekolojik evlerden örnekler gösterdik; fakat hiç biri bu kadar güzel değildi. Bu karavanı gördüğümde ekrandan içeri girmek ve aralarında yaşamak istedim, her ayrıntısı incelikle düşünülmüş karavanın en güzel yanı da, aracı bir yere park ettiklerinde biraz çaba harcayarak genişletebilmeleri. Öyle tek odalı klasik sıkışık bir dizayn bekliyorsanız, aşağıdaki videoya bir göz atın; ama kıskanmak yok baştan söyleyelim.

Justin ve Jola, kendi halinde Yeni Zelandalı sevimli bir çift. Bir tane de tatlılar tatlısı bebekleri var. Ne kadar şanslılar ki ülkeleri gezip istedikleri yere evlerini park edebiliyorlar. İster bir nehrin kıyısına, ister bir ormanın içine, isterlerse de bir tepenin en üst noktasına. Evlerinin manzarasını istedikleri gibi seçip, sıkıldıklarında değiştirebiliyorlar. Jola bir akrobat olduğundan dolayı gösterilerini yapmak için sık sık geziyorlarmış.

Justin ve Jola

Justin veya Jola’nın yerinde olmak istemez miydiniz? Ya da küçük bebeklerinin? Gerçekten de doğanın içinde ve huzurla büyüyen bebeğin gülüşü akıllara kazınacak kadar güzel.

Karavanın içinde her şey katlanılabilir bir şekilde ve en az yer kaplayacak tasarımda yaratılmış. Her ufak ayrıntıda sanat ve estetik kendisini gösteriyor. Portatif kısımları açıldığı zaman, mutfağıyla, banyosuyla, yatak odası ve oturma odasıyla, son derece normal boyutlarda bir evleri oluyor ve hatta bir terası bile var. Terasında da bir salıncağı ve küveti var. Bu çift gerçekten yaşamayı biliyor.

Karavan Yeni Zelanda 1

Kamyonetin üzerinde bulunan güneş panelleriyle de karavanın elektrik ihtiyacı karşılanıyor. Suyu nereden bulduklarını bilmiyorum; ama bu kadar çok şeyi düşünmüş bir çiftin su bulmak için de bir şey düşündüğüne eminim. Neyse ben çok konuşmasam da olur; çünkü İngilizce de olsa videoda her şey kendisini gayet güzel anlatıyor.

Kaynak: Little Things

SON YAZILAR

Sürdürülebilir mimari tasarımın yeni yıldızı: Ahşaptan ayırt edilemeyen pirinç kabuğu yapı malzemesi

ACRE, ahşap alternatifi olarak öne çıkan bir yapı malzemesidir; dayanıklılığı, suya ve çürümeye karşı direnci, estetik dokusu ve sürdürülebilirliği ile dış mekanlarda mükemmel performans sergiler. Alüminyum ve pirinç tozlarının muazzam bir sentezi olan bu malzeme, çitlerden kapılara, pervazlardan teraslara kadar geniş bir yelpazede dış mekan uygulamaları için ideal bir seçenektir. Dünya ormanlarını koruyan bu malzemeyi keşfediyoruz!

Bahar geldi: Aylardan Mayıs, günlerden Hıdırellez; gününüz hep güneşli, talihiniz hep bol olsun

Zaman akıp gider... İnsan bu hayattan geçerken nice mevsimleri ve nice baharları da beraberinde yaşar. Belki farkındadır, belki de bilincinde değildir ama kaç kez kim...

Enkaz bizi ezdi, üzdü, liyakatsızları yok edecek: Peki yeni düzende her canlı yaşam hakkına sahip olacak mı?

Yaşıyor olmak yüreğimizde koca bir kayaya dönüştürülmüş olsa da hayat, istemesek de bizi akışında sürükleyip götürüyor. Hem de daha yaralar sarılmadan, acılar dinmeden. Uzaktan izleyenler...

Dar Banyolar İçin Kullanışlı Lavabo Alternatifleri

Bazı lavabolar dar banyolar için daha uygundur. Bu alternatifler, daha küçük banyoların işlevselliğini artırmak ve daha fazla depolama alanı sağlamak için öne çıkar. Geleneksel lavabolar...
Selma Çam
Selma Çam
Hayat hikayemi anlatmaktansa, hayatın kendi hikayesinden anladıklarımı anlatmayı yeğlerdim, oysa ki üç aşağı beş yukarı hepimizin hayattan anladığı ve anlamadığı aynı. Anlatmak ise kelimelerin yetersizliği içerisinde kendi anlamını kaybediyor. Hiç bir şey anlatmasam da anlayabilen için çok bile anlattım. Erkan Oğur'un da dediği gibi; "Bu işin sonu sessizlik."

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol