Okuma süresi: 2 dakika

Sizlere pek çok karavan ve ufak tefek ekolojik evlerden örnekler gösterdik; fakat hiç biri bu kadar güzel değildi. Bu karavanı gördüğümde ekrandan içeri girmek ve aralarında yaşamak istedim, her ayrıntısı incelikle düşünülmüş karavanın en güzel yanı da, aracı bir yere park ettiklerinde biraz çaba harcayarak genişletebilmeleri. Öyle tek odalı klasik sıkışık bir dizayn bekliyorsanız, aşağıdaki videoya bir göz atın; ama kıskanmak yok baştan söyleyelim.

Justin ve Jola, kendi halinde Yeni Zelandalı sevimli bir çift. Bir tane de tatlılar tatlısı bebekleri var. Ne kadar şanslılar ki ülkeleri gezip istedikleri yere evlerini park edebiliyorlar. İster bir nehrin kıyısına, ister bir ormanın içine, isterlerse de bir tepenin en üst noktasına. Evlerinin manzarasını istedikleri gibi seçip, sıkıldıklarında değiştirebiliyorlar. Jola bir akrobat olduğundan dolayı gösterilerini yapmak için sık sık geziyorlarmış.

Justin ve Jola

Justin veya Jola’nın yerinde olmak istemez miydiniz? Ya da küçük bebeklerinin? Gerçekten de doğanın içinde ve huzurla büyüyen bebeğin gülüşü akıllara kazınacak kadar güzel.

Karavanın içinde her şey katlanılabilir bir şekilde ve en az yer kaplayacak tasarımda yaratılmış. Her ufak ayrıntıda sanat ve estetik kendisini gösteriyor. Portatif kısımları açıldığı zaman, mutfağıyla, banyosuyla, yatak odası ve oturma odasıyla, son derece normal boyutlarda bir evleri oluyor ve hatta bir terası bile var. Terasında da bir salıncağı ve küveti var. Bu çift gerçekten yaşamayı biliyor.

Karavan Yeni Zelanda 1

Kamyonetin üzerinde bulunan güneş panelleriyle de karavanın elektrik ihtiyacı karşılanıyor. Suyu nereden bulduklarını bilmiyorum; ama bu kadar çok şeyi düşünmüş bir çiftin su bulmak için de bir şey düşündüğüne eminim. Neyse ben çok konuşmasam da olur; çünkü İngilizce de olsa videoda her şey kendisini gayet güzel anlatıyor.

Kaynak: Little Things