Ana SayfaKültür & SanatMüzikBu hafta ne dinlesek?

Bu hafta ne dinlesek?

-

İki büyük efsane geri döndü. Tuna Kiremitçi, arkadaşlar projesine devam ediyor. Bandista yine devrimci coşkuyu veriyor. Ah!Kosmos’tan harika klip. İşte bu haftaki önerilerimiz.

Tuna Kiremitçi & Eda Baba – Senden Kalan Her Şey

Tuna Kiremitçi, geçen yıl çok ses getiren projesini yeniden canlandırıyor. Yeni düet zincirinin ilk halkası ile Eda Baba ile.

Paul McCartney – Fuh You

Yaşayan iki Beatles’tan biri. Yaşayan efsane tanımının diğer adı, Paul McCartney yeni albümü “Egypt Station” ile karşımızda.

Paul Simon – One Man’s Celling is Another’s Floor

Yaşayan diğer bir efsane, Paul’lerden diğer kıymetlimiz olan Paul Simon da yeni albümünü yayınladı.

Ah! Kosmos – Wide

Ah! Kosmos’un yeni albümü 5 Ekim’de yayınlanacak, albümün ismi de Beautiful Swamp. Albümün ilk teklisi ise bir Özgür Yılmaz düeti olan “Wide”. Klip de Türkiye standartlarının üstü bir video klip olmuş.

Bandista – Güzel Günler

Bandista, yine internetten ücretsiz olarak dinlemeye ve indirmeye açık albümünü yayınladı.  Şarkıda dediği evet gülmeyi, şarkı söylemeyi, sevişmeyi hiç bu kadar unutmamıştık. Unutmayalım.

SON YAZILAR

Türkiye’nin rock efsanesi Erkin Koray aramızdan ayrıldı

Türkiye'de rock müziğinin öncülerinden ve efsane ismi Erkin Koray, 82 yaşında hayatını kaybetti. 10 Temmuz 1941 doğumlu olan Erkin Koray, Türkiye müziğine getirdiği yenilikler ve...

Zeytin ağaçları Sounds of Paşaköy’ün eşsiz melodileriyle dans ederken çocukların eğitimi için bağış toplanacak

Zeytin ağaçlarının gölgesinden yükselen eşsiz melodileriyle 2021 yılından bu yana klasik müzik sevenlere unutulmaz bir deneyim yaşatan Sounds of Paşaköy bu sene 12 Ağustos’ta gerçekleşecek....

Şubadap Çocuk’tan yeni albüm: Birimiz Hepimiz – Hepimiz Birimiz

Şubadap Çocuk, Birimiz Hepimiz - Hepimiz Birimiz adlı yeni albümünü yayınladığını duyurdu. Çekirdeksiz Domates, Fasa Fiso, Özgürlük gibi şarkılarıyla sadece çocukların değil yetişkinlerin de kulaklarında...

Türkiye’den İran’daki halk isyanına şarkılı destek: ¨Beraye Azadi¨

Mahsa Amini’nin dövülerek öldürülmesiyle başlayan isyan, İran’ın çok sayıda kentine yayılmıştı. İranlı müzisyen Shervin Hajipoor’un yazdığı Baraye Azadi şarkısı isyanın marşı haline geldi ve dünyanın...
Mete Gürkan
Mete Gürkan
Tanımların, sıfatların kısıtlayıcılığına inanır ama onun için anahtar bazı kelimeler, kavramlar vardır; insan hakları, hayvan hakları, her türlü tahakküme, ayrımcılığa karşı olmak, yeşil ve sol, özgürlük, eşitlik, veganizm, Beşiktaş gibi. Ve bir de sıkı bir Dylan’esk.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol