Okuma süresi: < 1 dakika

İklim Sanat Projesi, genç sürrealist ressam ve araştırmacı C. M. Kösemen’in yeni sergisi RESPITE / Fasıla’yı sunar.

Ankara doğumlu Kösemen, doğduğu evden birkaç sokak ötede, İklim Sanat Projesi’nin yeni mekanında hazırladığı bu sergi ile geçmişe dönerek günümüzün tahmin edilmesi zor yaşam düzenine bir “fasıla” veriyor.

Diğer sergilerine kıyasla deneysel bir yaklaşım içeren RESPITE / Fasıla, sanatçının büyük boy tuval çalışmalarının yanı sıra, ufak boyutlu fotoğraf ve dijital baskı çalışmalarını da Ankaralı sanat meraklılarının huzuruna çıkarıyor.

Tarih: 26 Nisan – 23 Mayıs 2018

Sanatçı hakkında:

C. M. Kösemen 1984 Ankara doğumludur. 2002-2003 yıllarında Cornell Üniversitesi, New York, ABD’de eğitim hayatına başlamış, zooloji ve sinema dersleri almıştır. Ardından 2007 yıllında Sabancı Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nü (VACD) bitirmiştir. 2007-2008 yılları arasında da Goldsmiths College, İngiltere’de Medya Araştırmaları Bölümü’nde “Bilim Okur Yazalığı ve Internet” konulu tezi ile yüksek lisansını tamamlamıştır.

“Osman Hasan and the Tombstone Photographs of the Dönmes”, “All Yesterdays – Speculative Views of Dinosaurs and Other Prehistoric Animals” gibi kitapların yazarı olan Kösemen, reklam ajansları ve müzelere editörlük desteği vermekte, ayrıca kendi kitap ve resim projelerini devam ettirmektedir.

www.cmkosemen.com
instagram.com/cmkosemen
[email protected]

Sergi ziyaret ve açılış bilgileri

26 Nisan – 23 Mayıs 2018
Açılış kokteyli: 26 Nisan Perşembe,
Saat: 19.00-21.00
www.iklimsanatprojesi.com