Ana SayfaKültür & SanatC. M. Kösemen - Respite / Fasıla - İklim Sanat Projesi

C. M. Kösemen – Respite / Fasıla – İklim Sanat Projesi

-

İklim Sanat Projesi, genç sürrealist ressam ve araştırmacı C. M. Kösemen’in yeni sergisi RESPITE / Fasıla’yı sunar.

Ankara doğumlu Kösemen, doğduğu evden birkaç sokak ötede, İklim Sanat Projesi’nin yeni mekanında hazırladığı bu sergi ile geçmişe dönerek günümüzün tahmin edilmesi zor yaşam düzenine bir “fasıla” veriyor.

Diğer sergilerine kıyasla deneysel bir yaklaşım içeren RESPITE / Fasıla, sanatçının büyük boy tuval çalışmalarının yanı sıra, ufak boyutlu fotoğraf ve dijital baskı çalışmalarını da Ankaralı sanat meraklılarının huzuruna çıkarıyor.

Tarih: 26 Nisan – 23 Mayıs 2018

Sanatçı hakkında:

C. M. Kösemen 1984 Ankara doğumludur. 2002-2003 yıllarında Cornell Üniversitesi, New York, ABD’de eğitim hayatına başlamış, zooloji ve sinema dersleri almıştır. Ardından 2007 yıllında Sabancı Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nü (VACD) bitirmiştir. 2007-2008 yılları arasında da Goldsmiths College, İngiltere’de Medya Araştırmaları Bölümü’nde “Bilim Okur Yazalığı ve Internet” konulu tezi ile yüksek lisansını tamamlamıştır.

“Osman Hasan and the Tombstone Photographs of the Dönmes”, “All Yesterdays – Speculative Views of Dinosaurs and Other Prehistoric Animals” gibi kitapların yazarı olan Kösemen, reklam ajansları ve müzelere editörlük desteği vermekte, ayrıca kendi kitap ve resim projelerini devam ettirmektedir.

www.cmkosemen.com
instagram.com/cmkosemen
[email protected]

Sergi ziyaret ve açılış bilgileri

26 Nisan – 23 Mayıs 2018
Açılış kokteyli: 26 Nisan Perşembe,
Saat: 19.00-21.00
www.iklimsanatprojesi.com

SON YAZILAR

Shakespeare, Kafka, Orwell, Dostoyevski ve günümüz

Okuyanın okuduğundan, yazanların okunmadığından hemen herkesin kitapların pahallılığından yakındığı günümüz sularında edebiyat sandalında bir gezintiye ne dersiniz?

Your Stage + Art: Müziğin evrenselliğini kutlayan bir sahne

Bugün paylaşımcılığın ve özgürleşmenin buluştuğu ortak noktadan, müzikten konuşacağız. Your Stage + Art, müziğin insanları bir araya getirme gücüne inanan, müzisyenlere eşit ve özgür şartlar altında müzikseverlerle buluşma imkânı sunmaya çalışan bir oluşum. Sanatla ilgilenen herkesin yeteneklerini...

Edebiyat tekeli ve kırık kalemler

Ülkemizde okuma alışkanlığının çok fazla olmadığını biliyoruz. Bunun için çevremize bakmamız bile yeterli ama gelin sayılara da bir göz atalım. TÜİK’in 2023 yılında yaptığı araştırmaya göre...

İşçi Filmleri Festivali başlıyor

18. İşçi Filmleri Festivali, 14-19 Ekim tarihleri arasında Ankara’da sinemaseverlerle buluşacak. 14 Ekim günü saat 18.30’da Kavaklıdere Sineması’nda oyuncu Gözde Duru’nun sunuculuğunu yapacağı açılışta Sputnik’te...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol