Okuma süresi: < 1 dakika

Çin, küçük plastik balonlarda mahsur kalmış kaplumbağa, balık, semender ve kurbağa gibi canlı hayvanların anahtarlıklarının yıllardır satışını yapıyor.

Küçük hayvanlar boncuk ve diğer süslemeler ile birlikte, parlak renkli bir sıvıda zar zor hareket ediyorSu, hayvanlar birkaç gün canlı durabilsin diye sözde oksijen ve besin maddelerini içeriyor.

canlı hayvan anahtarlıkları 2

Hayvan hakları savunucuları, hayvanları oksijenin yavaş yavaş tükendiği plastik küçük bir yerde kaçınılmaz ölüme terk eden bu zalim anahtarlık modasına tepki gösteriyorlar.

Küçük bir kaplumbağanın bu çıkışı olmayan küçük plastik yerden kaçmak için nasıl uğraştığını aşağıdaki videoda görüyoruz.

canlı hayvan anahtarlıkları 3

Ne yazık ki bu, hayvanların anormal modalara kurban gitmesi ilk olay değil. Güney Amerika’da, canlı böcekler değerli taşlarla kaplanıp broş niyetine kullanılıyor. Bu yılın başında ise bir saat şirketi canlı karıncalarla kaplı bir saatini tanıttı. Ardından halkın tepkisini alınca bunun 1 Nisan şakası olduğunu söyledi.Aşağıdaki videoda, çaresiz küçük anahtarlık hayvanlarını izleyebilirsiniz.

Kaynak: The Dodo