Ana SayfaEkolojiHayvan HaklarıÇin işkencesi: Canlı hayvanlardan anahtarlık

Çin işkencesi: Canlı hayvanlardan anahtarlık

-

Çin, küçük plastik balonlarda mahsur kalmış kaplumbağa, balık, semender ve kurbağa gibi canlı hayvanların anahtarlıklarının yıllardır satışını yapıyor.

Küçük hayvanlar boncuk ve diğer süslemeler ile birlikte, parlak renkli bir sıvıda zar zor hareket ediyorSu, hayvanlar birkaç gün canlı durabilsin diye sözde oksijen ve besin maddelerini içeriyor.

canlı hayvan anahtarlıkları 2

Hayvan hakları savunucuları, hayvanları oksijenin yavaş yavaş tükendiği plastik küçük bir yerde kaçınılmaz ölüme terk eden bu zalim anahtarlık modasına tepki gösteriyorlar.

Küçük bir kaplumbağanın bu çıkışı olmayan küçük plastik yerden kaçmak için nasıl uğraştığını aşağıdaki videoda görüyoruz.

canlı hayvan anahtarlıkları 3

Ne yazık ki bu, hayvanların anormal modalara kurban gitmesi ilk olay değil. Güney Amerika’da, canlı böcekler değerli taşlarla kaplanıp broş niyetine kullanılıyor. Bu yılın başında ise bir saat şirketi canlı karıncalarla kaplı bir saatini tanıttı. Ardından halkın tepkisini alınca bunun 1 Nisan şakası olduğunu söyledi.Aşağıdaki videoda, çaresiz küçük anahtarlık hayvanlarını izleyebilirsiniz.

Kaynak: The Dodo

SON YAZILAR

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...

Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar

Depremin ardından Animal Save Türkiye grubu deprem bölgesinde ilanlar aracılığıyla hayvanları kurtardı. Bakım verenlerine ulaşabildiği hayvanları sahiplerine ulaştıran grup, depremzede hayvanları yuvalandırmaya devam ediyor.

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...
Gözde İyibozkurt
Gözde İyibozkurt
İstanbul’da yaşamaktadır. Çevre Mühendisliği mesleğinden ‘çevre’ kavramını cımbızla çekip kendine mesken edinmiştir. Sürdürülebilir yaşama meraklı, doğal kalabilen her şeyden umutludur. Edebiyat ve müzik sever, okunacak, dinlenecek, keşfedilecek şeylerin varlığı onu hayata bağlar.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol