Okuma süresi: < 1 dakika

Derya Alabora ve Deniz Çakır’ı aynı sahnede bir araya getiren “Beyaz”, 23 Ekim Salı ve 24 Ekim Çarşamba akşamları saat 20.00’de Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda Ankaralı tiyatroseverlerle buluşuyor. Ezop Sahne prodüksiyonu “Beyaz”, yıllar sonra bir araya gelen ve ölüm döşeğindeki annelerinin başında bekleyen iki kız kardeşin bir ömürlük hesaplaşmasını duygusal bir anlatımla sahneye taşıyor.

Fransız yazar Emmanuelle Marie’nin kaleme aldığı, Zeynep Utku’nun dilimize kazandırdığı “Beyaz”ın yönetmen koltuğunda Özen Yula oturuyor. Dekor tasarımını ve styling çalışmasını Tomris Kuzu’nun, ışık tasarımını Yakup Çartık’ın yaptığı oyunun müzikleri Çiğdem Erken’in, fotoğrafları ise Muhsin Akgün’ün imzasını taşıyor.

İki başarılı oyuncuyu, Derya Alabora ve Deniz Çakır’ı aynı sahnede buluşturan “Beyaz”; kocasıyla mutsuz evliliğini sürükleyen, hayallerini gerçekleştiremeyen kız kardeş ile hayatını kendi isteğine göre yaşayan, uzun zaman sonra eski kasabasına dönen ablasının, geçmişleriyle ve kendileriyle yüzleşmelerine odaklanıyor. Yıllar sonra annelerinin rahatsızlığı nedeniyle tekrar bir araya gelen iki kız kardeş, geçmişin muhasebesini yaparken, ertelenmiş duygular da birer birer su yüzüne çıkar.

Ezop Sahne prodüksiyonu tek perdelik “Beyaz” oyunu; 23 Ekim 2018 Salı ve 24 Ekim 2018 Çarşamba akşamları Ankara’da Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda sahnelenecek. Başlama saati 20 olan oyunların biletleri, Biletix’ten ve salonun gişesinden temin edilebilir.