1965 yılında New York’da doğan ve ”Moby” takma adını amcası Herman Melville’in yazdığı ”Moby Dick” adlı eserinden alan efsanevi yapımcı Richard Melville Hall 2015’in Kasım ayında Los Angeles’ta ”Little Pine” isimli bir restoran açtı. Restoran açıldıktan sonra iki yıl içinde Moby’nin çeşitli hayvan hakları kuruluşlarına 250.000 dolar bağışta bulunduğu açıklandı.

Moby son 30 yıldır bir vegan, hayvanların güvenliği ve hakları konusunda da mücadele eden oldukça yardımsever biri. Üstelik kendisi vegan festivali Circle V’yi kurdu ve buradan kazanılan paranın da tamamı yine bir hayvan hakları kuruluşuna (hayvanlar için merhamet) gidiyor.

Bu bağıştan yararlanacak olan kuruluşlar arasında; Hayvanlar İçin Merhamet, Amerika İnsancıl Topluluğu, İnsancıl Dernekler, Sorumlu Hekimlik için Doktorlar Komitesi, Hayvanlara Etik Muamele Topluluğu (PETA), Hayvan Eşitliği ve diğerleri de yer alıyor.

Bu katkının sayısız hayatı kurtaracağı ve hayvan hakları aktivizmi konularında da farkındalık yaratacağı kesin.

Kaynak: Youredm

Paylaş

Yorumlar

Seda Altun
SDÜ mezunu bir turist rehberi, Almanca ve Yunanca dil eğitimi almış çevirmen, sağlık sektöründe de çalışmış radyoloji raportörü ve tek hedefi de veterinerlik. Kozmetik, eğlence, moda vb. sektörlerin hayvan katliamına ve cinsiyetçiliğine, medyanın yandaşlığına, lgbti'lere yönelik nefret söylemlerine ve kadın düşmanlığına karşı ses çıkararak bunları farkında olmayan kesime iletmekte. Ve 2007'de eril zihniyetle başladığı savaşına 2014'den beri kadına yönelik fiziksel, sözel, cinsel, ekonomik ve psikolojik şiddet, kadının maktûlu olduğu nefret suçu, namus, töre, para, kıskançlık, erkeğin barışma isteğinin reddi, kadınların hayatları hakkındaki kararı, kadının özgürlüğü, iş hayatına atılması, itaati reddetmesi, aile içi şiddet, aldatılma şüphesi, boşanma isteği ve cinsel saldırı ile gelen cinayetler hakkında yaptığı araştırmalarla devam ederek her gün kapalı kapılar ardında yaşanmış bir acıya daha ulaşmakta.
Önceki İçerik23. Gezici Festival gösterimler, söyleşiler ve etkinliklerle devam ediyor
Sonraki İçerikBarselona at arabalarını yasakladı