Okuma süresi: 2 dakika

Avustralya’nın Brisbane şehrinde yaşayan 18 yaşındaki Madeline Stuart, Down Sendromlu genç bir kadın. Maddy’i mükemmel kılan ise ilham verici bir model olması.

Dans, yüzme ve amigoluk ile yaklaşık 40 kilo vermeyi başardı ve Annesi Rosanne’ye göre; Maddy’nin yaşamındaki değişim ona güven ve enerji verdi. Gerçekten de Down Sendromlularla ilgili ön yargıyı kırabilecek bir iş yapıyor.

Madeline Stuart, Down Sendrom

Maddy facebook sayfasında, “Model olmak insanların Down Sendromlular hakkındaki bakışını değiştirmeye yardımcı oluyor… Poz vermek kabul etmelerini sağlayacak” şeklinde yazıyor.

Annesinin BuzzFeed‘e yaptığı açıklamada; “İnsanlar artık Down Sendromluların da güzel ve ilgi çekici olabileceğinin farkına varmalı” diye belirtiyor ve tabii bu farkındalığın bazı insanlar için daha zor olduğunun da altını çiziyor.

Madeline Stuart, Down Sendromlu

Maddy’nin doktoru onun hiçbir şeyi başaramayacağını söylemesine rağmen, annesi de her geçen gün bir şeylerin değiştiğini ve insanların henüz anlayamadığı şeyleri daha kolay kabul etmeye başladığını belirtti.

Annesi, Maddy’i cesareti için her zaman destekliyor. Down Sendromlu insanlar her şeyi yapabilir. Onlara sadece bir şans verilmeli!

Madeline Stuart, Down Sendromlu

Madeline Stuart, Down Sendromlu

Madeline Stuart, Down Sendromlu

Madeline Stuart, Down Sendromlu