Ana SayfaEkolojiHayvan HaklarıEge Üniversitesi'nde köpek cinayeti!

Ege Üniversitesi’nde köpek cinayeti!

-

İzmir’de Ege Üniversitesi kampüsüne gelen bir gri arabalı “insanımsı” 11 köpeği zehirli kıyma ile zehirledi. 

Ege Üniversitesi kampüsünde dün ölmeye başlayan köpekleri fark eden akademisyenler ve öğrenciler Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri’nden yardım istedi. Ekiplerin yaptığı inceleme sonucu köpeklerin zehirli kıyma verilerek itlaf edildiği belirlendi.

Ege Üniversitesi

Bununu üzerine hem üniversitedeki öğrenciler, akademisyenler hem de hayvanseverler, suç duyurusunda bulundu. Okula gelen polis, görgü tanıklarının verdiği bilgiler doğrultusunda, gri renkli bir otomobille gelen kişinin köpeklere yemek verdiğini gördüklerini söyledi. Kısa süre sonra bu kişinin L.S. olduğu saptandı. Köpekleri zehirlediği belirtilen L.S., gittiği karakolda suçlamaları kabul etmedi. 11 köpeği kimin zehirlediğinin belirlenmesi için el konulan kamera kayıtları incelemeye alındı. L.S. ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

İzmir Barosu Hayvan Hakları Komisyonu da olayın ardından harekete geçti. Komisyon Başkanı Burcu Karakoç; “Orada öğrenci ve personelden suç duyurusunda bulunanlar oldu. Biz de baro olarak müdahil olacağız. Devamında davayı takip edeceğiz. Köpeklerin zehirlenmesi değil sadece oradaki konu, halk sağlığına karşı da suçlar işlendiğini düşünüyoruz. Bunun için de yine dava açılmasına çalışacağız” dedi. 

SON YAZILAR

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...

Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar

Depremin ardından Animal Save Türkiye grubu deprem bölgesinde ilanlar aracılığıyla hayvanları kurtardı. Bakım verenlerine ulaşabildiği hayvanları sahiplerine ulaştıran grup, depremzede hayvanları yuvalandırmaya devam ediyor.

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...
Gamzegül Kızılcık
Gamzegül Kızılcık
Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Kadın hakları mücadelesi, çocuk hakları ve LGBTİ hakları konularına ilgili. Doğal hayatın korunması konusuna meyledişi ve Gaia Dergi ile yollarının kesişimi sonucunda da; direnişçi bir kadın, gazeteci.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol