Okuma süresi: 3 dakika

Massachusettsli genç bir sanatçı, gerçekten büyük önem taşıyan bu projenin yaratıcısı. 21 yaşındaki fotoğrafçı ve kamu sözcüsü Grace Brown, 2 binin üstünde sayıda cinsel saldırıya uğrayan kişiye direnmeleri için fırsat verdi.

Her şey sanatçının arkadaşının yaşadıklarını açığa vurmasıyla ortaya çıktı. Yaşanan bu olayların aslında ne kadar yakında ve sık yaşandığı fark edildi. Project Unberable adlı bu proje, bireylerin yaşadıkları saldırıları dünyaya duyurmak istemesiyle ilgili. Tecavüzcülerinin onlara saldırırken söylediği sözleri, yazdıkları pankartları göstererek, diğer kurbanlara da seslerini yükseltmeleri için cesaret vermeyi amaçlıyorlar.

Bireylerin yaşadıkları bu trajik olayları çevrelerindekilere anlatabilmeleri, hayatlarında büyük bir zamana yayılıyor. Hepimize olayların birçoğunda saldırganların yabancılar olmadığını gösteren Project Unbearable, büyük önem taşıyor. Onlar arkadaşlarınız, tanıdıklarınız daha da kötüsü, ailenizden biri olabilir. Son olarak Brown’ın projesi bizlere cinsel saldırının sadece kadınların sorunu olmadığını kanıtlıyor. Erkeklerin kurban oldukları cinsel saldırıların istatistikleri incelendiğinde, cinsel suç işleyen kadın oranı azımsanamayacak kadar büyük.

Erkek tecavüz kurbanları
“Şişşşt… Sadece iyi olup olmadığına bakıyorum.”

Erkek tecavüz kurbanları 2

“Seni ne kadar önemsediğimi göstermek istiyorum.”

Erkek tecavüz kurbanları 3

“Sen benim özel çocuğumsun.” “Kimseye söylemeyeceğine söz ver-Hiç kimseye.” “Eğer iyi hissettiriyorsa, neden kötü olsun ki”

Erkek tecavüz kurbanları 4

“Kendini savunabilmeni istiyorum.”

Erkek tecavüz kurbanları 5

“Eğer birine anlatırsan okuldan kovulacaksın.” -Asistan Taekwando hocası. Ben 11 yaşındaydım. 31 yaşına kadar kimseye söylemedim (utanç ve kendini suçlama nedeniyle).

Erkek tecavüz kurbanları 6

“Bana ne yaptığını bilmiyorsun.”

Erkek tecavüz kurbanları 7

“Meraklanma, erkeklerin bundan hoşlanması gerek.”

Erkek tecavüz kurbanları 8

“İyi bir kız ol ve hiçbir şey söyleme, anlaştık mı?” Sessizlik…

Erkek tecavüz kurbanları 9

“Bana bir sürü para kazandıracaksın.” 7 yaşımdayken satıldığım “Daddy” isimli porno filmin yönetmeni

Erkek tecavüz kurbanları 10

“Sorun yok, tüm kardeşler bunu yapıyor. Buna pratik yapmak deniyor.”

Kaynak: Art Sheep