Okuma süresi: < 1 dakika

İlk olarak Eylül 2015’te yayınlanan Gaia’nın Android uygulaması, yeni gelen v3.0 güncellemesi ile artık çok daha hızlı, pratik ve kullanışlı.

Yeni görünümü ve hızlı arayüzü ile dünyadan ve Türkiye’den ekoloji, kültür-sanat, yaşam, bilim ve teknoloji haberleri artık bir tık uzağınızda. En son Mayıs ayında gelen güncelleme sonrasında okuyucularımızdan gelen talepler doğrultusunda güncellediğimiz uygulama aynı zamanda ücretsiz. Gün içerisinde, kullandığınız Android cihazınıza gelecek bir bildirim ile yeni haberleri hızlıca inceleyebilir, sevdiklerinizle çok kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Tek tuşla paylaşım özelliği sayesinde sevdiğiniz haberleri tek tuş ile arkadaşlarınıza gönderebilir, sosyal medya hesaplarında yayınlayabilirsiniz. Ayrıca kullanıcılarımızdan gelen talep doğrultusunda mobil uygulamamızdaki tüm reklamları kaldırdık.

v3.0 sürümüyle birlikte Chrome Custom Tabs* özelliğini hayata geçirdik. Chrome Custom Tabs özelliği sayesinde uygulamayı kapatmadan harici linkleri hızlı ve akıcı bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Uzun zamandır altyapı ve tasarım konusunda yaptığımız çalışmalar sonucu güncellediğimiz v3.0 sürümünde, internet kullanımı ve şarj tüketimini minimuma indirdik ve uygulama hızını/performansını maksimumda tuttuk. Önceki sürüme göre yaklaşık 25 kat daha az veri kullanımı ve 5 kat daha az şarj tüketimi ile uygulamamız, telefonunuzun vazgeçilmez uygulamaları arasında yer alacak.

Uygulamayı Google Play’den edinebilir ya da APK dosyası olarak indirebilirsiniz. iOS uygulamamız ise yakın zamanda yayınlanacaktır. Keyifle kullanmanız dileğiyle!

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gaiadergi

APK: https://gaiadergi.com/files/GaiaDergi.apk