Galeri Siyah Beyaz, 2020 – 2021 sezonunu Ali Kotan’ın 18 Eylül – 18 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek “Kelebeğin Ölümü” isimli sergisi ile açıyor. 

“Kelebeğin Ölümü” sergisi, 2019 yılında Türk edebiyatının duayen isimlerinden Selim İleri ile entelektüel sohbetlerinden beslenerek ürettikleri resim ve yazıları içeren “Gece Sirenleri” serisinden ilk defa sergilenecek resimlerden oluşuyor.

Ali Kotan ve Selim İleri; Faruk Sade’ye ithaf edilen, 330 eserden oluşan ve çalışmaları yaklaşık 3 sene süren bu disiplinler arası sergi ve kitap projesini “metin ve imgenin dünya karşısındaki varlık ve hiçlik kavgası” olarak tanımlıyor. Daha önce Folkart Gallery ve Cermodern’de sergilenen “Gece Sirenleri” sergisinden Galeri Siyah Beyaz’da gösterilecek eserler ise kitapta var olan ancak henüz sanatseverlerle buluşmamış olanlar. 

Adını sanatçının aynı isimli eserinden alan “Kelebeğin Ölümü” sergisinde ayrıca Ali Kotan’ın alışkın olduğumuz dışavurumcu, soyut ve figüratif eserleri ile bu kaotik patlamalarının üzerini beyazla örttüğü eserleri de yer alıyor.    

Sanatçının Galeri Siyah Beyaz ile 1989 yılından beri paylaştığı serüvenin son sergisi “Kelebeğin Ölümü” 19 Eylül – 18 Ekim tarihleri arasında pazar hariç her gün saat 11.00 – 19.00 saatleri arasında Galeri Siyah Beyaz’da görülebilir. 

Daha fazla bilgi için;

Galeri Siyah Beyaz

Kavaklıdere sokak 3/1-2 Şili Meydanı Ankara

t. 0312 467 7234

www.galerisiyahbeyaz.com

[email protected]