Okuma süresi: < 1 dakika

Kapitalist sistemin toplumu çürütmeye, insanlığın da takas sistemine geri dönmeye meyli olduğu şu günlerde genç kadınlarımız Ankara’da bir araya geliyor.

Her konuda birbirimize desteği ön planda tuttuğumuz kadın dayanışmamızı bu defa kullanmadığımız ama bir başka kadınımızın ihtiyacı olan eşyalarımızı birbirimizle takas ederek gerçekleştireceğiz. 26 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Takas Pazarı ile birlikte bir de dayanışma kahvaltısı organize eden Genç Kadınlar, tüm kadınlara dayanışma ve birliktelik çağrısı yapıyorlar.

Fabrika’nın Özgür Genç Kadınları, çağrısını şu şekilde dile getiriyor:

“Biz, birbirini canının yangınından, yarına özleminden tanıyanlarız.

Sığamadığımız kabuklarımızdan sıyrıldığımızda, bir ömür dikildi karşımızda. Ama ne dikişi tutuyordu ne üzerimize oluyordu. Çünkü biz biçilmiş ömürleri doldurmak için değil, yaşamı yeniden kurmak için gelmiştik.

Yaşamın bizim için bir kavga olduğunu Sakine’den, ellerimizi toprağa dikince yeşerebileceğimizi Füruğ’dan ,”ah!” demeyi Didem’den, durup ince şeyleri anlamayı Gülten’den, bir kadının isterse kendini doğurabileceğini Çilem’den ve yaşamanın ne olduğunu Kutsiye’den öğrendik.

İşte şimdi, bütün bu kadınların yüreğindeki ışığın aydınlattığı yola düşüyoruz. Biz, düş yolcuları, direngen geçmişimizi sırtlayıp, umutlu bir geleceğe doğru ilerliyoruz. Ellerimiz birbirimizi ve yüreklerimiz özgürlük mücadelesini tutunmuş olarak; benlik, bizlik ve mücadeleye duyduğumuz hasretle ve güçlü bir kadın devrimine duyduğumuz inançla, tüm kadınlarımızı biraradalığa davet ediyoruz.”

Gelin hep birlikte dayanışalım.

Adres: Fabrika – Selanik 2 Cad. No: 68/12 Kızılay / ANKARA
Tarih ve Saat: 26 Mart Cumartesi 2016, 11.00

Etkinlik için Facebook sayfasına tıklayınız lütfen.