Okuma süresi: < 1 dakika

A Tea With 10.000 People projesinden ilham alarak ortaya çıkan Gezgin Dayanışması Facebook grubu freecycle felsefesi ile oluşturuldu. Gezginler bu grup üzerinden ekipman, kalacak yer, tavsiyeler, yol arkadaşları edinebiliyorlar. Grup içinde para kesinlikle geçmiyor. 

Bu Gezgin Dayanışması şimdi de, maddi problemler nedeni ile yola çıkmayan veya yolculuğunu devam ettiremeyen bir gezgin için yardım projesi oluşturdu. Grubun üyeleri istedikleri miktarda para göndererek kolektif şekilde birYolculuk Bursuoluşturdular.

“Yolculuk Bursu”na nasıl başvururum?

500 lira burs miktarına başvurmak için son tarih 25 Haziran 2016 (Saat: 23.59). Rotanızı ve gezi planınızı anlatan bir yazı hazırlıyorsunuz. Ardından gruba katılma daveti yolluyorsunuz. Davetiniz kabul edildikten sonra açıklamada yer alan mail adresine hazırladığınız yazıyı gönderiyorsunuz. Yazılı başvurular oluşturulan kuruldan sonra muhtemel bir mülakat süreci gerçekleşecektir.

Kendi imkânları çerçevesinde bir meblağ oluşturan grup “500 lirayla Antarktika’ya kadar gidebileceğini düşünüyorsan sen de yaz. Bütün çılgınlıklar da açığız” diyor. 

Eğer gezmek değil de burs miktarına katkı sağlamak istiyorsanız ikinci burs fonunda yardımcı olabilirsiniz. Bu duyurulardan haberdar olmak için de gruba üye olmanız yeterli.