Ana SayfaEkolojiHayvan HaklarıGlobal yardımseverler: Hall çifti tatile diye çıkıp sokak hayvanlarının kahramanı oldu

Global yardımseverler: Hall çifti tatile diye çıkıp sokak hayvanlarının kahramanı oldu

-

Jeff ve Diana Hall, Meksika’ya tatile giderlerken biraz güneşlenmeyi planlıyorlardı. Hazır gitmişken, sahildeki 34 tane sokak köpeğine huzurla yaşayacakları yerler buldular.

Hall çifti, sahilde yaşayan evsiz hayvanların sayısının fazlalığını görerek ülkedeki sokak hayvanı problemi hakkında bilgi toplamaya başladı. Tüm bu kedi ve köpekleri Amerika’daki evlerine götüremeyeceklerini bildikleri için derhal bir çözüm arayışına girdiler. Yerel ve Amerika’ya bağlı barınaklarla iletişime geçerek bu hayvanlara ömürlük yaşam alanları bulmak için işe koyuldular.

Yerel ve Kaliforniya merkezli bir yaşam barınağı ile işbirliği yaparak, bu canları taşımak için bağış topladılar.

Projeye dönüşen kampanya

Buradaki 34 köpeğe Baja34Pack ismini veren çift, bir GoFundMe kampanyası başlattı. Güzel gönüllü çiftin bu kampanyası büyüyerek Baja34Pack projesine dönüştü. Bu proje dolayısıyla da daha fazla sokak hayvanına ulaşılmış olundu.

Cömert katkılar sayesinde, köpekler K9 Rancho isimli bir yaşam barınağında misafir ediliyorlar. Buradan da ömür boyu yaşayacakları, Minnesota’daki bir barınağa gidecekler. Hall çiftinin GoFundMe sayfasındaki fona yapılan ekstra bağışlar ise daha fazla sokak hayvanına huzurlu ve güvenli bir yaşam sağlamak için kullanılacak.

hall-cifti-1Siz de buraya tıklayarak Baja34 kurtarma projesine bir katkıda bulunabilirsiniz.
Baja34’ü Facebook sayfasindan da takip edebilirsiniz.

hall-cifti-2hall-cifti-3

 

 

SON YAZILAR

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...

Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar

Depremin ardından Animal Save Türkiye grubu deprem bölgesinde ilanlar aracılığıyla hayvanları kurtardı. Bakım verenlerine ulaşabildiği hayvanları sahiplerine ulaştıran grup, depremzede hayvanları yuvalandırmaya devam ediyor.

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol