Okuma süresi: 2 dakika

Yeşil yapılar için adanmış olan dünyanın en büyük fuarı bu Kasım ayında Boston’a geliyor, kaçırmak istemeyeceksiniz. Uluslararası Yeşil Yapı Festivali ve Fuar’ı; sürdürülebilir bina uzmanlarını ve profesyonellerini, çeşitli aktiviteleri, bir Net Zero bölgesini ve son teknoloji yeşil bina pavyonlarını bir araya getirecek. Eğer yeşil yaşam hakkında tutkuluysanız, 8-10 Kasım tarihleri arasında takviminizi temizleyin ve inanılmaz bir deneyime hazır olun.

Bu yıl Greenbuild eğitim, atölye çalışmaları, turlar, ödülleri ön plana alarak kaçırılmaması gereken bir fuar salonu sunacak. Inhabitat ekibi olarak konferansa düzenli olarak katılıyoruz, bu yüzden ne kadar büyük olabildiğini birinci elden biliyoruz. Geçiş yıllardaki haberlere bakarak sizi nelerin beklediğine buradan, buradan ve buradan göz atabilirsiniz.

Greenbuild Zirve

Greenbuild yıldız eğitim oturumları ile bilinir, pasif ve sıfır enerji tüketimli binalardan endüstrinin değişen yüzü olan geliştiricilere kadar çok çeşitli konular hakkında bilgi edinebileceğiniz gösterişli eğitimleriyle bir üne sahip. workshoplar, devam eden eğitim kredilerine ve LEED sertifikasyon saatlerine uygun niteliklere sahiptir.

Zirve konuları; Topluluklar ve Uygun Evler, Su Zirvesi ve Uluslararası Zirveyi içerecektir.

Greenbuild Expo  turları her zaman çok büyük bir heyecan ile beklenir ve bu yılki seri olağanüstü olmayı vaat ediyor. Katılımcılar kalıp kıran dört pozitif ve pasif ev binasını ziyaret edebilecek, MIT’ de yeşil bina yenilikleri ve Boston’ ın çığır açan yeşil alanlarından bazılarını öğrenecek.

“Bu yazıyı, inhabitat sitesinde yayınlanan Greenbuild: The world’s biggest green building expo is coming to Boston başlıklı makaleden Türkçeye Gaia Dergi için Gülten Şanlıgençler çevirmiştir.”