Ana SayfaDuyurular & EtkinliklerGreenbuild: Yeşil yapılar için adanmış olan dünyanın en büyük fuarı Kasım'da Boston’a...

Greenbuild: Yeşil yapılar için adanmış olan dünyanın en büyük fuarı Kasım’da Boston’a geliyor

-

Yeşil yapılar için adanmış olan dünyanın en büyük fuarı bu Kasım ayında Boston’a geliyor, kaçırmak istemeyeceksiniz. Uluslararası Yeşil Yapı Festivali ve Fuar’ı; sürdürülebilir bina uzmanlarını ve profesyonellerini, çeşitli aktiviteleri, bir Net Zero bölgesini ve son teknoloji yeşil bina pavyonlarını bir araya getirecek. Eğer yeşil yaşam hakkında tutkuluysanız, 8-10 Kasım tarihleri arasında takviminizi temizleyin ve inanılmaz bir deneyime hazır olun.

Bu yıl Greenbuild eğitim, atölye çalışmaları, turlar, ödülleri ön plana alarak kaçırılmaması gereken bir fuar salonu sunacak. Inhabitat ekibi olarak konferansa düzenli olarak katılıyoruz, bu yüzden ne kadar büyük olabildiğini birinci elden biliyoruz. Geçiş yıllardaki haberlere bakarak sizi nelerin beklediğine buradan, buradan ve buradan göz atabilirsiniz.

Greenbuild Zirve

Greenbuild yıldız eğitim oturumları ile bilinir, pasif ve sıfır enerji tüketimli binalardan endüstrinin değişen yüzü olan geliştiricilere kadar çok çeşitli konular hakkında bilgi edinebileceğiniz gösterişli eğitimleriyle bir üne sahip. workshoplar, devam eden eğitim kredilerine ve LEED sertifikasyon saatlerine uygun niteliklere sahiptir.

Zirve konuları; Topluluklar ve Uygun Evler, Su Zirvesi ve Uluslararası Zirveyi içerecektir.

Greenbuild Expo  turları her zaman çok büyük bir heyecan ile beklenir ve bu yılki seri olağanüstü olmayı vaat ediyor. Katılımcılar kalıp kıran dört pozitif ve pasif ev binasını ziyaret edebilecek, MIT’ de yeşil bina yenilikleri ve Boston’ ın çığır açan yeşil alanlarından bazılarını öğrenecek.

“Bu yazıyı, inhabitat sitesinde yayınlanan Greenbuild: The world’s biggest green building expo is coming to Boston başlıklı makaleden Türkçeye Gaia Dergi için Gülten Şanlıgençler çevirmiştir.”

SON YAZILAR

Sürdürülebilir mimari tasarımın yeni yıldızı: Ahşaptan ayırt edilemeyen pirinç kabuğu yapı malzemesi

ACRE, ahşap alternatifi olarak öne çıkan bir yapı malzemesidir; dayanıklılığı, suya ve çürümeye karşı direnci, estetik dokusu ve sürdürülebilirliği ile dış mekanlarda mükemmel performans sergiler. Alüminyum ve pirinç tozlarının muazzam bir sentezi olan bu malzeme, çitlerden kapılara, pervazlardan teraslara kadar geniş bir yelpazede dış mekan uygulamaları için ideal bir seçenektir. Dünya ormanlarını koruyan bu malzemeyi keşfediyoruz!

Fidan Gözaçan ile yeni kitabı “Her Kaçık Yalan Söyler” üzerine söyleşi ve imza gününe davetlisiniz!

Yazar, gazeteci ve çevirmen Fidan Gözaçan yeni kitabı Her Kaçık Yalan Söyler için Ankaralı okurlarıyla buluşacak. 22 Ekim Pazar günü Ankara'da saat 14.00'te Kızılırmak Caddesi...

KAOS GL ve 17 Mayıs’tan anayasa açıklaması: Haklarımızı savunacağız

Depremle rafa kaldırılan Anayasa değişikliği, 2 Ekim 2023’te Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın yaptığı TBMM konuşmasıyla resmi olarak gene gündemimize girdi. Yapılmak istenenin hak ve özgürlükleri...

Akyaka sen ne güzel şeysin

Çok, çok uzun zamandır Akyaka ve Nail Çakırhan’la ilgili bir yazı yazmak istiyordum. Geçenlerde Akyaka’yı yeniden görünce nicedir bekleyen bu yazının da vaktinin geldiği anladım. Akyaka Akyaka,...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol