Ana SayfaEkolojiHayvan HaklarıGüçlü köpeklerden çocuklara destek: Best Friends Bash

Güçlü köpeklerden çocuklara destek: Best Friends Bash

-

Çocuklarla benzer sağlık sorunları olan köpekler, onlara Best Friends Bash etkinliğinde yalnız olmadıklarını gösterdiler. Karşılıksız sevginin gücü, iki taraf arasında sıkı bir bağ kurdu.

Her insan farklıdır, fakat küçük bir çocukken toplumun diğer üyelerinden farklı olmak çok daha kötü hisler doğurabilir. Filedelfiya Çocuk Hastanesi ve Penn Vet (Pensilvanya Üniversitesi, Veterinerlik Fakültesi) çocukların farklılıklarından dolayı yalnız hissetmemeleri için bir şeyler yapmaya karar verirler. Böylece Best Friends Bash hareketi doğar.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Best Friend Bash, benzer rahatsızlıkları olan çocukları ve köpekleri biraraya getirdi. “Koşulsuz sevgi ve ilgi, iyileşme sürecinin ana parçasıdır” temasıyla geliştirilen etkinlikte, kraniyofasiyal (baş ve yüz) anomalili çocuklar ve benzer sağlık problemleri olan köpekler beraberdi.

Doktor Alexander Reiter, bu anlamlı etkinlikte yer alan köpeklerde anlatılamayacak bir rahatlık olduğunu, çocuklara yalnız olmadıklarını fark ettiren sıkı bir bağ oluşturduklarını anlatıyor.

Ön ayakları olmadan doğan Cyrus, kafatası deformasyonu olan ve dört kez bacaklarından ameliyat olan Bosco, kafatasına cerrahi müdahale yapılan Jasmine ve terapi gören Vivan etkinlikteki köpekler arasındaydı.

Alexander Reiter çocuklar için yapılan bu etkinliği şöyle anlatıyor: “Çocuklar ve aileleri, deneyimlerini paylaştıkları ve yeni arkadaşlıklar kurdukları diğer çocuklar ve ailelerle tanıştılar. Büyük bir aile oldular. Bu, herkese, farklı olmanın aslında kötü bir şey olmadığını ve hiç kimsenin yalnız olmadığını anlamalarına yardımcı oldu.” 

Best Friends Bash - 11

 

Best Friends Bash - 5

Aynı zamanda etkinlik, köpeklerin insanları anlaması ve bağlantı kurması açısından güzel bir örnek. Çocukların yüzlerine bakıldığında, hiçbirinin yeni köpek dostlarını unutmayacağı görülebilir. Bu durum “farklı” olan köpekler için de geçerli.

Best Friends Bash - 8

Best Friends Bash - 7

Best Friends Bash - 10

Best Friends Bash - 9

Best Friends Bash - 3

Best Friends Bash - 1

Best Friends Bash - 2

SON YAZILAR

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...

Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar

Depremin ardından Animal Save Türkiye grubu deprem bölgesinde ilanlar aracılığıyla hayvanları kurtardı. Bakım verenlerine ulaşabildiği hayvanları sahiplerine ulaştıran grup, depremzede hayvanları yuvalandırmaya devam ediyor.

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...
Emel Kocaer
Emel Kocaer
22 yaşındayım. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi'nde Basın ve Yayın okuyorum. Sayfa tasarımı (gazete) ile ilgileniyorum. Sait Faik gibi deniz aşığıyım, Sabahattin Ali gibi de doğa. Hayvan severim, barınak gönüllüsüyüm.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol