Okuma süresi: 3 dakika

İronik ve eleştirel çizgileriyle adından söz ettiren Fransız grafik tasarımcısı Jean Jullien, günümüz insanının teknolojiye, sosyal medyaya ve akıllı telefonlara olan aşırı bağımlılığını esprili çizgileriyle anlatıyor. Yan yanayken konuşmak yerine telefonlarına gömülenler, uyumak üzereyken aklı sosyal medyada kalanlar, anı kaydedeyim derken anı kaçıranlar… Kısacası bu sebeple gerçek hayattan soyutlanmış ve yalnız kalmış insanlar Jullien’in eleştirel illüstrasyonlarına konu olmuştur.

Bunların yanı sıra, Jullien de sosyal medyayı siyasi bir platform olarak kullanan isimlerden biri. Paris saldırısı sonrası yaptığı “Peace for Paris” (Paris için Barış) çizimi dünya çapında geniş bir yankı bulmuş, birçok kişi tarafından paylaşılmıştı.

teknoloji bağımlılığı1 teknoloji bağımlılığı2 teknoloji bağımlılığı3 teknoloji bağımlılığı4 teknoloji bağımlılığı5 teknoloji bağımlılığı6 teknoloji bağımlılığı7 teknoloji bağımlılığı8 teknoloji bağımlılığı9 teknoloji bağımlılığı10 teknoloji bağımlılığı11 teknoloji bağımlılığı12 teknoloji bağımlılığı13 teknoloji bağımlılığı14 teknoloji bağımlılığı15 teknoloji bağımlılığı16 teknoloji bağımlılığı17 teknoloji bağımlılığı18 teknoloji bağımlılığı19 teknoloji bağımlılığı20

Kaynak: Bored Panda, Design You Trust