Türk Halk Müziği’ni hiç bu şekilde dinlediniz mi? Selda Bağcan’ın yeniden düzenlenerek tüm dünyada yankı uyandıran türküleri ile birlikte sıra diğerlerine geliyor. Neşet Ertaş, Aşık Mahsuni Şerif gibi birçok önemli Türk Halk Müziği sanatçısının parçalarını yeniden yorumlayan Dj’ler en çok dinlenen isimler arasında ilk sıralara yükseliyor.

Hey Douglas ile tanıştınız mı?

Şu sıralar, underground bir partide dans ederken kendinizi aniden bir Neşet Ertaş parçasına eşlik eder halde bulabilirsiniz. Bu parçalar sıradan bir remiksten çok daha fazlasını vaat ediyor.

Son yılların en ilgi çekici müzik oluşumuna ön ayak olan isimlerden birisi adını sıkça duyacağınız bir isim, Hey!Douglas. VEYasin ismi ile bilinen ünlü Dj, 70’li yıllara ait birçok parçayı yeniden yorumluyor.

Müziğini Sadri Alışık’ın “Back To Future” filminde oynamasına benzeten genç müzisyen, Hey Douglas ismini ise rapçi günlerinden kalma bir söz olarak tanımlıyor. Elektronik ve HipHop müzik ile yakından ilgilenen sanatçı oldukça ilgi çekici albüm kapaklarını da bizzat kendi tasarlıyor. Geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkan ‘Selda Bağcan Remix’ albümüne Bağcan’ın “İnce İnce” parçası ile destek veren Hey Douglas, 70’li yıllara ait farklı tarzda kült parçaları yeniden yorumladığı şarkıları da SoundCloud ve Youtube hesapları üzerinden paylaşıyor. 

‘Yekte’, ‘Darıldım’, ‘Estarabim’, ‘Ölem Ben’ ve çok daha fazla kült parça Hey!Douglas’ın yenilediği tarzı ile birlikte sizi geçmişin tozlu sayfalarına götürecek.

Playlistinizi yenileyin!

Türk Halk Müziği’ni elektro ortamlara taşıyan isimlerden bir diğeri ise Kozmonotosman ismiyle bilinen Osman Başaran. Başarılı remix, rework ve re-editleri ile tanınan Dj, düzenlediği tüm parçalara SoundCloud hesabının yanı sıra Youtube hesabında da yer veriyor. Neşet Ertaş editleri ile dikkat çeken müzisyen, parçaların aslına dokunmadan yaptığı düzenlemeler ile ’ne özgü etnik dokuyu korumaya özen gösteriyor.

Müziğini “Disko-Folk” olarak tanımlayan sanatçı, gece kulüplerinde eğlenen gençleri anne babalarının izinde diskolar ile tanıştırmaya geliyor.

Derdiyoklar İkilisi ve Aşık Emrah hayranı olduğu bilinen Kozmonotosman, Selda Bağcan, Fikret Kızılok, Sabahat Akkiraz, Ersen ve Dadaşlar, Moğollar, Barış Manço gibi önemli isimlere ait parçaları Disko-Folk tarzda yeniden yorumluyor. Ünlü Dj’e ait konser bilgilerine ise sosyal medya hesaplarından ulaşmak mümkün.